Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Skrytý půvab byrokracie + Dřevěné pytlí v jutových uhlích

2007-06-11 19:42

KONCERT

Skrytý půvab byrokracie + Dřevěné pytlí v jutových uhlích - dvojkoncert podivínských kapel operujících na naší scéně v součtu už 30 let. Akce se koná pod záštitou Polí pět.

www.noise.cz/dpvju, www.skrytypuvabbyrokracie.cz, www.polipet.cz 

vstupné: 80,- Kč

-----------------------

DŘEVĚNÉ PYTLÍ V JUTOVÝCH UHLÍCH
Skupina DPVJU vznikla jako čistě studiové seskupení v dávnověku minulého století. Od roku 1997 vylezla z anonymity a začala nejprve výjimečně, později sporadicky koncertovat. Do dnešních dnů odehrála pak více než sto vystoupení, vedle klubů se zúčastnila řady festivalů (Babí léto v Bohnicích, Rock Pro zelený tulipán, Teplická dočesná, Roudnice 2000, Mezi ploty, Litoměřický kořen, Alternativa 99, Magorovo Vydří, Bigbít na Lipně, Boskovice, Pacovský poledník, Eurotrialog v Mikulově, Kytlice 04, Rankovický underground a dalších...), zahrála si společné koncerty s řadou významných jmen domáci alternativni scény (MCH Band, UJD, KOnVRZek, OTK, Pod Černy vrch, Plastic People, Zloději uší, Pavel Fajt atd...) a v roce 2005 i jako support britských Killing Joke při jejich české zastávce. Na svém kontě má několik vlastním nákladem vydaných alb a její skladby je možno najít i na několika samplerech.
Vedle vlastních skladeb a zhudebňované poesie (J. H. Krchovský, T. Roethke, V. Franz, J. Seifert...) se s oblibou baví i tvorbou coververzi (J. Hendrix, Sex Pistols, Odvážní bobříci, Cpt. Beefheart, T. Waits...). 
http://www.noise.cz/dpvju
http://www.myspace.com/dpvju
------------------------------------------

Skrytý půvab byrokracie je na domácí scéně trochu zvláštním zjevem. Nohama jasně na alternativně-undergroundových kořenech (vlivy takového Mch Bandu neschovají) a hlavou výrazně vzdáleni nějaké vážnosti. Právě nadhledem a odlišným přístupem ke starým odkazům se SPB liší od ostatních, i když o nějakou přehnanou progresivitu nejde ani zde. Rozporuplné je také samotné trio - rozdíl mezi hudebníkem Romanem Plischkem (mimo jiné Orloj snivců a Zapomenutý Orchestr Země Snivců) a dvěma samouky - Josefem Jindrákem a Jakubem Židem možná tvoří ono zvláštní pnutí. Přestože posledně jmenovaný je plně zaměstnán deklamací (a naživo také tvůrcem ponuro-absurdní atmosféry), kapela rozhodně plytkou instrumentací netrpí. Předností jsou zejména přednatočené podklady - v žádném případě se nejedná o nějaké drahé mašinky - invenční hudebník si vystačí s letitým počítačem a obyčejnou zvukovou kartou. Snad právě díky tomu vyznívají použité zvuky dostatečně autenticky a netrendovitě...

www.freemusic.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>