Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

DOPROVODNÝ PROGRAM K PŘEDSTAVENÍ HOUBY – DÍL DRUHÝ

2008-08-26 21:34

HANDA GOTE research & development: DOPROVODNÝ PROGRAM K PŘEDSTAVENÍ HOUBY – DÍL DRUHÝ
přednáška & poradna

Setkání s hudebním skladatelem a nadšeným propagátorem mykologie Václavem Hálkem. Živé provedení několika jeho skladeb inspirovaných houbami doplní přednáška, promítání diapozitivů, a také určování (vámi) přinesených hub.

„To všechno je projev krásy a ohromné rozmanitosti přírody, v ní není nic horšího ani lepšího, všechno je pravdivé, ať to vypadá, jak to vypadá.“ Autorem vyznání je Václav Hálek, absolvent pražské HAMU a člen mykologické společnosti. Přestože složil řadu koncertních skladeb a filmové hudby, veřejnost se s jeho jménem seznámila až v roce 2003, kdy mu nakladatelství Fontana vydalo Hudební atlas hub. Jednotlivé druhy ho tu inspirovaly k převážně jednohlasým skladbám – některé z nich naživo zahraje během své přednášky. Doplní ji promítáním diapozitivů, diskusí a určováním přinesených hub. Takže pokud chcete vědět, co sbíráte – přineste to s sebou!

Setkání s Václavem Hálkem pořádá divadelní skupina HANDA GOTE research & development. Na jaře 2008 zahájili její členové práci na projektu zkoumajícím fenomén houby z různých aspektů. Během přípravné fáze se skupina rozhodla podělit o své inspirační zdroje se širokou veřejností. V dubnu pozvala režiséra a scénáristu Víta Janečka, který uvedl projekci své filmové eseje Houba. Na listopad chystá přednášku hudebního skladatele Martina Smolky o životě a díle svého kolegy a nadšeného propagátora mykologie v USA Johna Cage.

handagote.com, myspace.com/handagote

Projekt HOUBY bude mít premiéru 20. listopadu 2008

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>