Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dolly Bus Band / host: Monkey Orchestra

2007-06-11 19:42

Dolly Bus Band / host: Monkey Orchestra - animal music

- Funky, Blues, Rock

-----------------------------

DOLLY BUS BAND

SESTAVA kapely Dolly Bus Band:
DANIEL DOLEČEK bicí, perkuse
MAREK BARTOŠ baskytara
JIŘÍ ČEPELKA elektrická kytara
RICHARD PEŠEK zpěv, elektrická kytara

Kapela vznikla jako alternativní art-rocková formace v roce 1997. V počátku produkovala čtyřčlenná kapela syrový zvuk a složité skladby tvrdšího ražení. Po roce hraní se s příchodem druhého zpěváka a perkusionisty její projev trochu přiblížil publiku. Rytmus získal příchuť funky groove, skladby ubraly na složitosti a poctivý kytarový projev Jiřího Čepelky se hlásil k bluesovému odkazu. Koncem roku 1999 odešli oba zpěváci a na jejich místě se objevil Richard Pešek s doprovodnou kytarou a saxofonem. Jeho invence a specifický vokální projev ještě zpřesnil stylové směřování celé skupiny. Začal se zkoušet nový repertoár vycházející z bluesových, rockových a funky inspiračních zdrojů. V posledních letech se skupina pohybuje právě v těchto stylových hranicích. Během tohoto období koncertuje na mnoha místech v ČR (Praha, Brno, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Litomyšl…) , a v zahraničí (Polsko – Krakov, Německo – Drážďany). Repertoár je tvořen pouze vlastní tvorbou.

V roce 2001 vydává kapela svoje první demo CD s názvem Live 2001. O dva roky později, tedy v roce 2003 kapela vydává své druhé demo CD s názvem Easy. Na podzim roku 2005 Dolly Bus Band křtí v pražském klubu Roxy promo CD a videoklip k titulní skladbě tohoto CD Death is shee? – CD nese stejný název.

Kapela v roce 2005 obsadila třetí místo v hudební soutěži Skutečná liga.

Na první polovinu roku 2006 se ve spolupráci s Daví Production, N.S.E.F. a hudebním vydavatelstvím Bohemia Music Servis připravuje vydání prvního oficiálního CD a natočení nového videoklipu.

-------------------

vstup 100,- kč

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>