Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Filmy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dokumentární pondělí s FAMU

2007-06-11 19:42

různí režiséři, ČR, 2006, česká verze, 104 min

VÍZMBURK, rež. Veronika Janečková, 16 min. Snímek pojednává o skupině účastníků archeologického výzkumu hradu Vízmburk v okrese Trutnov, který trval 11 let, přičemž však nenásledovala památková restituce objektu a hrad začíná podléhat vlivům prostředí. Snímek je zaměřen na pouta, která díky hradu vznikla, jak sám hrad zaniká, jaká je reakce okolí, smíření s časem, vnímání přítomnosti a ocenění velkého přátelství.

v rekOnsTruCI, rež. Bohdan Bláhovec, 11 min. Vedlejší produkt rodinné terapie. Film o synovi a otci, o závislostech a přestavbách vnějších i vnitřních. V rekonstrujícím se rodinném domě apeluje syn na jednání svého otce, v touze vyřešit otcovy problémy. Kdo z obou aktérů má nakonec větší problém? Projdou společnou rekonstrukcí nebo bude vyznění takové, že vůbec nic se nezmění?

KONĚV, rež. Honza Šípek, 18 min. Za komunismu vyráběla Kladenská huť Koněv mírovou ocel, kterou měly být zality chřtány imperialistů. Po pádu komunismu i megalomanského ale strhujícího kapitalisty Vladimíra Stehlíka zůstala huť opuštěná. Po nebožce Krásné Poldi zůstalo 20 000 sirotků a z dělnické kolonie se stalo ghetto. Koněv prorůstá přírodou, navrací se k rovnováze, místní ho rozkládají jak mravenci, těží z něj poslední prodatelné zbytky, peníze prolévají hrdlem, život je pořád vynalézán. Bohumil Hrabal a Vladimír Boudník jsou stále na místě.

UNDER UNDERGROUND, rež. Viera Čákanyová, 18 min. „Dokumentální“ film o vztahu podzemí a nadzemí, o významu a metamorfozách pojmu underground. Film o lidech, kteří nebyli a jiných, kteří jsou.

NEJLEPŠÍ, rež. Tomáš Potočný, 10 min. Kamil je nejlepší a doufá, že mu to pomůže lépe zabezpečit rodinu. Ukáže se však, že to není tak jednoduché a všechny (mediální) cesty jsou dosti trnité. V televizní obrazovce se objevuje jiný Kamil a on i jeho naděje se mění pohled od pohledu. A kdo nakonec vyhraje?

JOHANA A CYKLISTI, rež. Helena Všetečková, 31 min. O cyklistech u Kostelce, o lásce a kamarádství a taky o lese.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>