Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Setkání a autogramiáda ke knize "Dlužník a jiné povídky z natáčení"

2008-10-03 08:03

V pondělí, 6. října od 16 hodin proběhne v Paláci knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1

setkání a autogramiáda ke knize "Dlužník a jiné povídky z natáčení"

Vlado Štancela, jedného z tvůrců pořadu ČT Černé ovce.

Dlužník
a jiné povídky z natáčení

Vlado Štancel

Kniha se hlásí k pořadům České televize Černé ovce a Testoviny. Za označením „povídky z natáčení“ se skrývá autorova zkušenost s natáčením reportáží do uvedených pořadů. Během této práce se setkal s nejrůznějšími lidmi, kteří mu vyprávěli nejrůznější příběhy, z nichž se sice ne vždy stala televizní reportáž, ale přesto ho zaujaly. Třeba svou lidskostí, bezprostředností, tím, že z nich vystupoval život v často až groteskních, ale přitom velmi pravdivých situacích. Hrdinou prvních čtyř povídek je investigativní reportér Karel Vrtáček, který natáčí reportáže pro regionální kabelovou televizi a její publicistický pořad Krajský šleh. V naprosté oddanosti své profesi a poslání odhalovat a tepat nepravosti občas přestřelí
a dostane se do prekérní situace, z níž není lehké vyjít čestně a s nepošramoceným svědomím a sebevědomím. Ale i o tom je náš každodenní život.

Každá povídka je doplněna právnickým dovětkem, který rozebírá popisované situace z hlediska legislativy platné v době vzniku knížky. Rozboru se ujal renomovaný právník JUDr. Jan Oškrdal, který léta spolupracuje s Českou televizí, zejména s pořadem Černé ovce. Provádí právní analýzy k některým reportážím a komentuje je v pořadu. Čtenáři se s ním jistě v některém vydání pořadu setkali nebo setkají.
Knihy vydala Česká televize, Edice ČT v roce 2008.

116 x 164 mm, cca 200 stran, vázaná 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>