Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Impro Night: DIVADLO DEMAGO - Eva, Adam a Vašek

2007-06-11 19:42

Impro Night: DIVADLO DEMAGO: Eva, Adam a Vašek

23.3.2008 20:00 Neděle, Velký sál, Divadlo

Improvizovaná performance o žebru navíc. Je Václav hermafrodit, nebo bezpáteřní? Kdo protáhnul boží deadline ze sedmi na osum? Na to vám odpoví Jan Morávek a kolektiv.

ceny: K sezení: 150,- Kč / zlevněné vstupné - studentské: 100,- Kč 
------------------------------------------------------------------------------------------

Jak napovídá titul představení, půjde tentokrát o otázky kolem stvoření. Stvoření světa a stvoření člověka. Ne jednoho, ne dvou, ale tří! Aby bylo něco stvořeno, je třeba nejprve tvořit a tato činnost není Divadlu Demago rozhodně cizí. Charakteristická improvizace špičkové úrovně překvapuje přirozeným podáním a strhuje do víru i sebeabsurdnějšího děje. Za doprovodu hudební a světelné složky představení zažívá divák něco, co ještě nikdy nezažil a ani nezažije, protože pak už by to nebyla improvizace.

Práce Jiřího Maryšky na scéně nemá hluchých míst ani mezer. Jako správný improvizátor reaguje vždy a na všechno. Vychází přitom z kořenů japonského divadla (kabuki, nó, bunraku), které mu zprostředkoval známý japonský divadelník a učitel Nori Sawa. Operuje s karikaturou a na jevišti dává impulsy k setkávání postav, které by se jinde ani setkat nemohly. Momentálně studuje na KALD DAMU a je iniciátorem Divadla Demago.

Divadlo Demago vzniklo v roce 2001 a od té doby se zúčastnilo nejrůznějších divadelních festivalů a vytvořilo četná představení. V Paláci Akropolis vystupuje od roku 2006 pravidelně. Jeho cílem je podněcovat divákovu fantazii a zobrazovat zdánlivě všední, každodenní život s těmi nejnemožnějšími a nejnepravděpodobnějšími situacemi a vztahy. Teď a tady, před očima diváků, vznikají nové světy, které nám jsou v něčem přece tak blízké a známé.

Hrají: Jiří Maryško, hudba: Henry Witanto, světla: Jan Morávek

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>