Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Dítě! / Ženáč x singl

2008-01-16 23:29

Divadelní soubor Antonín D.S. z Prahy uvádí:

Martin J. Švejda: Dítě! / Ženáč x singl

Dvě inscenace z cyklu Ty ještě nemáš dítě??. Sondy do života dnešních třicátníků, kteří měli tu odvahu vstoupit do manželství a podlehnout vábení babyboomu. Humor pro pokročilé.

Antonín D.S. je pražský neprofesionální divadelní soubor vzniklý v lednu 2005 na základech Kulturně divadelního spolku Puchmajer. V souboru vystupuje většina bývalých členů kds Puchmajer.
Antonín D.S. se věnuje výhradně vlastní, autorské tvorbě - a to buď v podobě činoherně-hudebních pásem, kratších her nebo celovečerních inscenací. V současné době má soubor na repertoáru vedle inscenací Dítě! (prem. 2006) a Ženáč x Singl (prem. 2007) též „rozverné pásmo plné rafinované zloby a prvoplánové člověčiny“ Surovosti laskavosti (prem. 2005). Všechny tři inscenace tvoří trilogii Ty ještě nemáš dítě??. Divadlo též uvádí „loutkovou hru pro otrlé děti“ Jak hloupý Honza hledal dobro a pásmo nejoblíbenějších scén a písní z repertoáru souboru Menší intelektuální veselice.
Soubor vystupuje v průběhu divadelní sezóny pravidelně jednou měsíčně v pražském A-Studiu Rubín. Poetika souboru je orientována na drsný, černý humor; Antonín D.S. se ve svých inscenacích neštítí naprosto ničeho, jeho cílem je diváka od první minuty uvrhnout do takové nejistoty, aby si jednou provždy zapamatoval, že divadelní kumšt - o životě ani nemluvě - neni žádný peříčko.

Antonín D.S. - divadlo, kterého je pro Vás škoda!

Hrají: Eliška Dvořáková, Michal Franěk, Slávek Frk, Aranka Hrušková, Tomáš Kohout, Roman Ptáček, Jakub Škorpil, Jana Švejdová, Martin J. Švejda.

Režie, písně, scénografie: Martin J. Švejda
Hudební spolupráce: Roman Ptáček
Technická spolupráce: Petr Doubrava

Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2008 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.Napsali o inscenaci Dítě!:
„Takové divadlo již přesahuje rámec čistě amatérského světa. Tak se ve svých začátcích vyjadřovaly dnes již legendy slovenského nezávislého divadla Blaho Uhlár a Miloš Karásek v souboru Stoka.“
Vladimír Hulec, redaktor Divadelních novin

„Inscenace spolku vznikla z autentického, intelektuálně zpracovaného prožitku jednoho docela zásadního problému současnosti. /…/ Je ze života městských intelektuálů, hledajících nový model rodinného života i života ve vztahu, ze života lidí, kteří se pokoušejí uchovat v sobě poslední zbytky přirozenosti.“
Alena Zemančíková, dramaturgyně Českého rozhlasu

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>