Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

DISMEMBER (SWE), HATESPHERE (DEN), FALL OF SERENITY

2007-10-02 14:46

DISMEMBER (SWE) + HATESPHERE (DEN) + FALL OF SERENITY (GER)

(předprodej za 320,- v sítích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal a na www.obscure.cz a www.shindy.cz / v místě 350,-)

začátek 19.00 + DJ

--------------------------

V úterý 26.února zavítají DISMEMBER do klubu Rock Café v rámci svého evropské turné s příznačným názvem “Europe burns 2008”a o to, že by se na tento večer slušelo přejmenovat pražský klub spíše na „Death Metal Café“, se postarají i další dvě formace v podobě dánské energické mašiny HATESPHERE a německých deathmetalistů FALL OF SERENITY.V případě DISMEMBER budeme jen těžko hledat věrnějšího představitele švédské death metalové školy. Stockholmská kapela, která debutovala se svou první demo nahrávkou již v roce 1988, totiž jako jedna z mála odolává módním trendům a se sobě vlastní nekompromisností vyznává death metal ve své původní, ryzí podobě. Přesto, anebo právě proto jsou však DISMEMBER jednou z nejvýznamnějších death metalových formací historie. Fenomenální LP „Like An Everflowing Stream“ (1991) nejen že posloužilo kapele jako odrazový můstek do elitní společnosti kapel typu OBITUARY nebo DEATH, ale dodnes také platí jako nekonečný zdroj inspirace a „učební materiál“ pro desítky soudobých formací.V roce 2004 kapela připravila svým věrným příznivcům dárek v podobě DVD „Live Blasphemies“ a o rok později pak kompilaci „Best Of“. Doposud poslední album „The Got That Never Was“ se nese ve znamení návratu kapely k jejím hudebním kořenům a je typickou vizitkou formace, která se podílela na zrodu death metalové scény. Práce na zbrusu novém albu DISMEMBER začali na podzim minulého roku a výsledek snažení by měl být znám v půlce února, kdy by měla být tato, v pořadí již osmá, deska poprvé v prodeji.Dánové HATESPHERE také nejsou pro tuzemské fans žádnou neznámou, v paměti máme jejich loňské vystoupení v Black psu a také následně zrušenou účast na turné s DIMMU BORGIR a AMON AMARTH, čehož důvodem nebylo nic jiného než personální problémy uvnitř kapely. HATESPHERE se však z těchto nepříjemností bleskurychle oklepali a nový rok tak startují již v plné síle a s novou posilou na postu zpěváka (Jonathan 'Joller' Albrechtsen) a kytaristy (Jakob Nyholm). Kapela ani v obměněné sestavě rozhodně neustoupí od svého stylu, který se profiluje někde na pomezí thrashe, death metalu a metal coru a naplno vyniká především při živých vystoupení, kde se kapela cítí zdaleka nejlépe a její živelnost musí pohltit doslova každého.FALL OF SERENITY je formace, jež by měla zaujmout jak fandy melodického death metalu, tak i hardcorové nadšence, jak svými zajímavými melodiemi, tak zvláštním hudebním propletencem, který kapela produkuje.

----------------------------------------------------

Ukázku novodobých metalových trendů nám představí Dánové HATESPHERE. Hudebně se dají HATESPHERE zařadit do tzv. novodobého proudu skandinávských thrashových kapel vedených švédskými THE HAUNTED. Výborné, našlapané a chytlavé skladby plné řeznických rifů alá SLAYER, skvělá komunikace s publikem, uvolněný projev, žádná křeč a v neposlední řadě celkově vyspělé vystupování celého souboru, dává jasně najevo, že tato kapela nezadržitelně míří mezi metalovou špičku.   
www.hatesphere.com

www.dismember.se, www.myspace.com/dismemberofficial

www.fallofserenity.com

---------------------------------

Pozor - počínaje 5.2.2008 je v Rock Café opět časově omezeno živé hraní !!!
Pozor - vzhledem k přetrvávajícím problémům s pronikajícím hlukem z klubu Rock Café do obytné části domu je klub po cca ročním provozu nového sálu a celkové rekonstrukci suterénu, která přes veškeré úsilí bohužel neodstranila zmíněné problémy, opět nucen končit veškeré hudební (tedy i Djs po koncertech) produkce ve 22.00! Jelikož nařízení začalo platit ze dne na den, sledujte prosím naše stránky, kde budou pod odkazem PROGRAM průběžně upřesňovány aktuální začátky únorových akcí či případné změny v sestavách kapel - změny budou červeně zvýrazněny.
Děkujeme za pochopení a podporu v náhle nastalé situaci.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>