Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Den s Trojskou kartou v Zámku Troja

2007-07-23 23:04

Informace Galerie hlavního města Prahy:
-------------------------------------------------------
S TROJSKOU KARTOU DO ZÁMKU TROJA
Sobota 21. června 2008, 10.00-20.00
(zahájení poslední prohlídky v 18.00)

Každý z partnerů zúčastněných v projektu Trojská karta připravil pro držitele Trojské karty vedle společného Trojského dne i samostatný program. Galerie hlavního města Prahy zve všechny zájemce na letos už druhý vlastní program tohoto projektu, který proběhne v sobotu 21. června v Zámku Troja.
Od 10.00 až do 20.00 budou zpřístupněny jak v tento roční čas velmi příjemná barokní zahrada, tak i interiéry zámku, kterými návštěvníky provedou lektoři galerie. Program je připraven i pro rodiny s dětmi jakéhokoli věku. Malé i větší návštěvníky čeká výtvarná dílna i velmi poutavý a napínavý program nazvaný Hledání Minotaura. K dispozici všem během dne bude zámecká kavárna a v suterénu zámku vinotéka s Muzeem vína.
Zájemci o program, kteří nejsou držitelé Trojské karty, se mohou programu zúčastnit s platnou vstupenkou do Zámku Troja a lektorským příplatkem.

Celodenní řetězec povídání a prohlídek. Sraz vždy v celou hodinu u vchodu do zámku.
O Troji a jejím okolí, o založení zámku blízko královské obory Stromovka, o architektuře zámku i o rodu Šternberků. Prohlídka interiéru zámku s expozicí Věčné léto v římské vile. O alegorických sochách schodiště a Tartaru i o vinném sklepě pod zámkem. O zámecké zahradě, fontánách, Apokalyptickém jezdci i prohlídka Oranžérie s expozicí František Bílek v Troji.

Výtvarná dílna a dětský program Hledání Minotaura. Průběžně po celý den. Začátek u zámeckého schodiště v zahradě.
Interaktivní výtvarně-naučná akce v zámecké zahradě, při níž se děti seznámí s pověstí o bájném antickém hrdinovi Théseovi i o mýtické obludě Minotaurovi, která obývala krétský labyrint. Děti postupně prozkoumají různá zákoutí zahrady, splní několik úkolů a pokusí se o realizaci vlastní výtvarné představy antické báje. Výtvarně ztvárněná příšera Minotaurus čeká účastníky hry v cíli trasy v zámeckém zahradním labyrintu.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>