Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Génius a boží blázen Dan Deacon dnes v Praze !!!

2007-12-11 00:01

Dan Deacon proměňuje každé vystoupení v divokou jízdu. Stačí mu k tomu dětské klávesy, hlasové filtry, samply z počítačových her a na koleně postavené zvukové generátory. Melodie, které z tohoto elektronického haraburdí vyluzuje jsou ale průzračné a čisté jako krystal na dně chaosu.  Deacon je šaman, který místo bubnů užívá dětský synťák Casio. V Praze vystoupí 11. prosince v klubu Bordo.
 Deaconova originalita, invence i nesporné kompoziční schopnosti nevyrostly na zelené louce. Má za sebou účinkování v kapelách, kde hrál na kytaru, ale zvládne i tubu a trombón. Studoval dirigování a kompozici u Joela Thomea, vyznamenaného Grammy, a ze studia New Yorské státní konzervatoře v Purchase si odnesl magisterský titul. Poté usídlil v Baltimore, kde se stal důležitým představitelem nové elektronické hudební vlny sdružující se kolem skupiny Wham city.
 Deaconovy začátky ale nebyly nijak slavné, nebo přesněji: byly naprosto katastrofální. Na prvním vystoupení v roce 2003 se mu rozbil pedál od bubnu, začal stávkovat zvukový generátor a nefungoval projektor. Podobně neslavně končily jeho vystoupení i po následujících šest měsíců. „Nejdřív dávám věci dohromady, vybavení mi začíná vypovídat službu, začínám se omlouvat a pomalu odcházím,“ popsal svá první vystoupení pro server Citypaper.com. Slibný začátek hvězdné dráhy, chce se říct.
 
Po celý následující rok pak objížděl Spojené státy a koncertoval, kde se dalo. Nejvíc popularity si získává u teenagerů, kteří oceňují jeho neokázalý a minimalistický styl cílící k jadrnému a spontánnímu výrazu. Horší vybavení, než má Deacon se sežene jen těžko, ale muzikanta, který by z něho vykouzlil krásnou a osvobodivou hudbu, najdete mimo Deacona ještě hůře.
 V Praze vystoupí společně s kapelami Acustic terrorist a Noisy pig. Vystoupení v klubu Bordó začíná 11.12 v 21.00. Deacon bude hrát jako obvykle pod pódiem mezi fanoušky. Lístek na akci stojí 190 Kč a bude k dostání přímo před koncertem.
 Upozornění !!! Následující ukázky mohou být pro rozum drastické!!!turban

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>