Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Cute Festival - LA KANTÝNA

2007-10-20 15:25

Festival Cute dramatiky

17.listopadu se v Ypsilonce odehraje už počtvrté celodenní divadelní revoluce, tentokrát s podtitulem Ne-skutečné divadlo.

Tento festival nefestival neusiluje o tradici, neusiluje o masivní kampaň, neusiluje o rozpínavost, nebude vydávat katalog. Usiluje pouze o diváky. Festival Cute dramatiky chce představit inscenace, které vychází z vlastních životních zkušeností samotných autorů, tedy inscenace autorské, živé, nápadité, originální, autentické, nekonvenční, generační, akční, ční, ní, í......

Festival Cute dramatiky není a nikdy nebyl opozicí vůči jiným trendům nebo vůči jiným žánrům, nechce být opozicí, nýbrž budovat pozici. Chce upozorňovat na jedinečnou komunikativní funkci divadla, schopnou bezostyšně konkurovat daleko dravějším a modernějším médiím, chce stírat rozdíly mezi amatérským a profesionálním, chce dostat do divadla diváky, pro které je divadlo tak nezajímavé, zastaralé nebo nudné, že do něj vlastně nechodí. Cute festival je chce zlomit, překvapit, ohromit. S heslem "Ne-skutečné divadlo" zahajujeme 17. listopadu další divadelní revoluci 2007 ve Studiu Ypsilon.


divadelní jednotka Aničky Duchaňové TA KANTÝNA uvádí mexický kabaret LA KANTÝNA.

LA KANTÝNA je omamný příběh podivné lásky. Na Yucatanu je 45° ve stínu. V Pulquerii dochází chlast. Těžký večerní vzduch podlehl vůni rozkvetlých gardenií. Šílený spisovatel dopisuje svůj poslední román. Smrtka si lakuje nehty na starorůžovo.

Hrají: Anna Duchaňová, Martin Hybler, Daniel Hybler, Ivan Hájek

Scénář, režie: Anna Duchaňová
Dramaturgie: Petr Pola
Scénografie: Magdaléna Bažantová, Anna Duchaňová, Radka Mizerová
Loutky a animace: Jana Matysíková
Hudba: Mexické lidové, Martin Hybler
Světla: Vlasta Petřík

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>