Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Přednášky
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ČTYŘI MĚSTA V POHYBU - Sporaarchitects (Budapešť) + KÉK

2008-04-17 16:11

Autor:
Sporaarchitects

Sdružení architektů, designerů, stavitelů a myslitelů tvořících v oblastech architektury, urbanismu, výzkumu a vývoje, kteří sami sebe označují jako „multidisciplinary office“.
Sporaarchitects jsou nositeli nejvyššího ocenění za Nejlepší návrh roku 2005 a 2006 - cena za architekturu udělována maďarskými médii (Architectural Award of Hungarian Media – Best plan of the year 2005, 2006). Pro BDR metro navrhli a nyní realizují design dvou stanic nové linky budapešťského metra. V centru Budapešti dle jejich návrhu vzniká multifunkční komplex pro bydlení, divadlo a tanec. V roce 2007 získali v soutěži o návrh na nové sídlo vlády čestné uznání.

KÉK (Centrum současné maďarské architektury) existuje od roku 2006 a jeho hlavní náplní je formou přednášek, diskuzí, workshopů, výstav, vycházek a prezentací upozorňovat na současné trendy maďarské architektury, definovat kulturní a sociální roli architektury v současném světě a vytvářet prostředí pro diskusi o architektuře mezi odbornou a laickou veřejností.

Jednotlivé projekty a fotodokumentace najdete na:
www.sporaarchitects.hu  a www.kek.org.hu  

Pořadatel: Čtyři dny www.ctyridny.cz  
Ve spolupráci: KRUH a mamapapa

Podpořili: Visegrad Fund, Ministerstvo kultury ČR, hl.m. Praha, Česká centra, Polský institut v Praze, Maďarské kulturní středisko, Slovenský Institut v Praze
Mediální partneři: Přehled kulturních pořadů v Praze, Radio 1

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>