Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

CRÜXSHADOWS (USA)

2007-06-11 19:42

THE CRÜXSHADOWS (gothic/dark wave, USA), support: TEAR (EBM)

začátek 19.00

(vstup 250,-)

-----------------

The Crüxshadows - špička darkwave scény míří do Čech

Neexistuje mnoho kapel, které by měly na darkwave scéně takové jméno jako floridští The Crüxshadows. Formace soustředěná kolem charismatického zpěváka Roguea vydala za více než patnáct let své existence celkem sedm oficiálních alb a odehrála nespočet koncertů v třiceti zemích světa. Koncertní prkna sdíleli s takovými jmény, jako jsou The Cure, Björk, Placebo, Sisters of Mercy, Skinny Puppy, VNV Nation, Clan of Xymox, Tool, The Jesus & Mary Chain, 69 Eyes, Covenant, Project Pitchfork a další a další.

Nápaditý mix temné gothic rockové nálady, jemného zvuku elektrických houslí, silných melodií a výbušných tanečních rytmů si před lety našel cestu i do „velkých“ hitparád, kde se udržel dodnes. Singly „Sophia“ a „Birthday“ z loňské desky „DreamCypher“ téměř neustále okupovaly špici americké hitparády „U.S. Hot 100 Singles Sales“, což mohlo být kapele alespoň částečnou útěchou v dobách krize, která přišla koncem roku 2007.

Tou dobou opustila sestavu The Crüxshadows celá polovina členů - houslistka Rachel McDonnell se rozhodla vdát a pověsit hudbu na hřebík, a ze stejného důvodu odešel i kytarista George Bikos s tanečnicí Sarah Poulos, kteří se vzali jen o několik týdnů později. Svatební horečka zasáhla i frontmana Roguea, který pojmul v prosinci minulého roku za manželku tanečnici Jessicu Lackey. Na rozdíl od výše zmiňovaných párů však tito novomanželé práci s Crüxshadows rozhodně přerušit nehodlají. Nejlepším důkazem je opětovný návrat na pódia s „Immortal World Tour 2008“ a vydání nového singlu „Immortal“.

V rámci tohoto turné zavítá ve středu 30. července 2008 kapela i do pražského Rock Café, kde uvidíme nejen zbytky původní sestavy (Rogue - zpěv, Jessica Lackey - tanec, Pyromantic - klávesy, vokál), ale i nové členy The Crüxshadows. Těmi jsou kytaristka Valerie Gentile, hned dva houslisté David Wood a Johanna Moresco, a v neposlední řadě tanečnice Sarah Kilgore. Právě šťavnatá pohybová choreografie v podání dvou sexy tanečnic v kombinaci
s vynikajícím pěveckým projevem frontmana Rogua a smrští energie dělají z vystoupení The Crüxshadows zážitek, na který nejen ortodoxní „dark wavers“ vzpomínají ještě měsíce poté.

Tear - naděje české electrorockové scény

Před americkými hosty vystoupí zavedená pražská formace Tear. Ta urazila od svého založení roku 2003 pořádný kus cesty a má velký potenciál stát se jednou ze stálic české scény. Živá prezentace Zdenka (zpěv, samply), Anežky (housle), Adama (basa) a Alexe (bicí), představující svižný elektro/rock, okořeněný výlety k hranicím gothic rocku, je koncert od koncertu lepší. Ne nadarmo tak byli Tear vysláni i na letošní ročník největšího gothic festivalu na světě Wave Gotik Treffen, aby reprezentovali českou scénu.

Celá akce začne v Rock Café na Národní třídě již od 19:00 koncertem Tear, The aby Crüxshadows mohli hrát alespoň 90 minut, protože musí skončit v 22:00. Přijďte tedy včas, bude to stát za to.
Fotky z minulých vystoupení naleznete na http://mi.rage.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>