Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Cross´n art - NEPÁL

2007-08-10 18:04

Cross´n art - NEPÁL
19.08.2007 – Neděle Vstupné: zdarma
Vystupující:
Cestovatelská beseda o Nepálu + film One World „Punam-dívka z Nepálu“


Milan Cikánek nás tentokrát skrze fotografie a vlastní zážitky zavede do Nepálu. Jak žijí obyčejní lidé v Nepálu, jak se cestuje obyčejným lidem po Nepálu? Co je může překvapit, na co se nedá zapomenout, a na co se připravit, chystáte-li se sami do Nepálu? Milan Cikánek zatím procestoval Nepál, Maroko, Turecko, Peru, Chile, Bolivie, Brazílie, USA, Evropa.
Krátký dokumentární snímek Punam-dívka z Nepálu, byl natočen roku 2005 v Bhaktapuru, kde žije malá Punam. Když jí bylo pět let, zemřela jí matka. Dívka zůstala s otcem, právě narozenou sestrou Rabinou a dvouletým bratrem Krišnou. Nyní otec pracuje od svítání do pozdního večera v továrně na rýži, a tak se Punam stává přes den hlavou rodiny, pečovatelkou i hospodyní. Všichni sourozenci chodí do anglické školy, na místní poměry poměrně levné. Film nás zavádí také do světa Punaminých kamarádů, kteří namísto chození do školy musejí pracovat v kamenolomu nebo v továrně na výrobu cihel, aby měly jejich rodiny na živobytí. Vedle zachycení těžké práce kamera nahlíží do chudé pětitřídky, která je pro Punam symbolem naděje. Věří, že vzdělání s sebou nese pokrok a je jedinou možností ke zlepšení celkové situace – přináší třeba nové pracovní příležitosti v lepších podmínkách. Dívejme se na situaci v Nepálské vesnici očima asijské dívky, která se chce stát učitelkou a pomáhat dalším, podobně žijícím dětem. 

dolní stage: chillout, =nababu23 :josífKovy narozeniny: od podlahy až ke stropu jungle (oldskool/nuskool) dj.Petha +dj.Murte

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>