Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Come together! - koncert a improvizace

2007-09-26 22:55

20:00 Come together! - koncert a improvizace

The Ignu (Marek Šolmes Srazil a Martinka Tína Fišerová)
a Virgule (Lída Lili Hroudilinky a Kateřina Zajíc Hajná)

Monstrózně komorní koncert a komorně monstrózní improvizace.

Vstupné: 71.-

www.ignu.cz und www.ignu.cz/virgule.php 
.............................................................................

Od ledna roku 2005 The Ignu existují jako duo: Vesmírný John Ufoun (Marek Šolmes Srazil) - kytara, zpěv a Královna Garany (Martina Tína Fišerová) - kytara, zpěv K nim se občas připojují hosté: Otto Hejnic – konga, Kuba Doležal – saxofon, Jakub Kuba Drsný Drs - housle a Marek Mára Neuman - basa. The Ignu hrají Šolmesovy původní skladby, většinou v anglickém jazyce.
Šolmes v prosinci roku 2005 založil ještě odnož The Ignu s názvem The Ignu Underground, která hrála jeho skladby v jazyce českém. V roce 2006 Underground nahráli studiové cd v Ledči nad Sázavou. V lednu roku 2007 ukončil tento projekt svou činnost.
Nyní The Ignu pravidelně vystupují v klubu Rybanaruby a v Balbínově poetické hospůdce a spolupracují s divadelní improvizací Virgulí a s dalšími ignu. 
------------------------------------------------

DIVADELNÍ IMPROVIZACE - VIRGULE
Zveme Vás do Divadla v Řeznické (Řeznická 17, Praha 1) na představení TERASA 20.9 a 3.10 od 19.30.                              Více na www.reznicka.cz.
"Virgule - uchopíte dva kovové dráty ohnuté do pravého úhlu, zasazené v dutých trubičkách, namete jimi na libovolné energetické pole a jejich pohyb ukáže silu a náboj tohoto pole.... " takto vysvětlila název souboru jeho členka Kateřina Hajná představující v improvizacích převážně role atmosféra, tančící Ježíšek, bengálský tygr a jiné. "Naším cílem je očistit a vymanit improvizaci z hrubých mužských pracek a přiblížit ji jemným dívčím představám"tímto charakterizovala činnost souboru jeho druhá členka Ludmila Hroudová, ztvárňující v představeních hlavně úlohy chlapáků, kabelek, pana Tau na tokijské burze a podobné. Svou společnou činnost pod názvem Virgule zahájily dámy v březnu 2004 představením Chlupatý výlet v klubu Damúza, z objektu je však po porodu psa, kočky a zajíce vyloučily, od té doby se vyskytují v prostoru Rybanaruby.
Hudebně je zpočátku doprovázel kytarový virtuos René Pařez, který se však po spolupráci s dámami zhroutil a nyní se léčí vlastní hudbou. Momentálně se o hudební doprovod stará Anička Vlasáková, která se zatím drží harmoniky.
K minulosti obou bychom dodali, že se setkaly při spolupráci s Jaroslavem Duškem v jeho Divadelním studiu, avšak po šesti letech práce a studia zjistily, že Jaroslav není totožný se slavným Antony Hopkinsem a rychle se vydaly vlastní cestou. Jedna otěhotněla s perspektivním a talentovaným hercem, který momentálně řeže stromy v parku. Druhá odjela do Izraele v domnění, že se setká s Ježíšem, avšak místo toho objevila tančící sektu a protančila tam dva a půl roku. Po těchto peripetiích se opět šťastně sešli a zahájily již zmiňovanou očistu.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>