Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pěvecké sdružení Collegium Cantantium

2007-06-11 19:42

Komorní pěvecký soubor Collegium Cantantium

Historické schodiště Národního muzea

začátek 19:00

-------------------

http://www.ccsbor.com/muzikanti.html

Vanda Hauserová
sólový zpěv
Absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka (2004) ve třídě prof. Jany Brýdové. Při studiích účinkovala v rockové opeře Juno a Avos (Divadlo u Hasičů), poté hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni – Šumař na střeše (Chava).
V divadle Semafor hostuje od r. 2002 a od r. 2005 je jeho stálou členkou. Hraje v divadelních hrách např. - Pokušení sv. Antonína Život je náhoda v obnošené vestě; 80 svíček na ztraceným dortu; Je nám 45; Nikoho nezabije…; Jako když tiskne; Pension Rosamunda. Účinkovala ve filmu J.Suchého - Zajatec lesa. Dále hostuje v divadle „Skelet“ Pavla Trávníčka – Zasněžená romance (Karin Bensonová); Pan Hamilkar (Virgínie).
Zpívá v hudební skupině Cartonnage (elektro, trip-hop), se kterou vydala minulý rok debutové album CD 1 a momentálně připravuje další desku. Účinkuje v komorním recitálu francouzského šansonu – To byla Edith Piaf… Zpívá v hudebně – stepové show WINGS. V roce 2005 začala spolupracovat s ženským komorním sborem Collegium Cantantium.

Iris Havlíková
flétna
Hudební začátky Iris Havlíkové jsou spojeny se ZUŠ Veveří v Brně. Za podpory ZUŠ se zúčastnila turné po střední Evropě s orchestrem YMISO (Young musician international symphony orchestra) pod taktovkou Igora Correttiho.
V současné době studuje IV. ročník hry na příčnou flétnu na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V roce 2004 se zúčastnila celostátního kola rozhlasové soutěže Concertino Praga. Je členkou hudební skupiny „Techtle Mechtle“, ve které hrají převážně studenti Konzervatoře J. Ježka své vlastní skladby a pravidelně vystupují v pražských hudebních klubech. Dalším hudebním seskupením, ve kterém je možno Iris vidět a slyšet, je nově vzniklá kapela s názvem „Ciúnas Nua“ hrající opět vlastní skladby ovlivněné irskou hudbou. Od roku 2004 spolupracuje se ženským komorním sborem Collegium Cantantium jako flétnistka.

Elen Kimlerová
klavír
Hru na klavír absolvovala v roce 2002 na Konzervatoři J. Ježka. Dále studovala Hudební vědu na FF UK v Praze.
V současné době vyučuje hru na klavír a korepetuje na ZUŠ I. Hurníka a na International School of Music and Fine Arts.
Spolupracovala se Surrealistickou company L. V. Valachové a dalšími hudebníky.
Od roku 2004 spolupracuje s vynikajícím pražským ženským komorním sborem Collegium Cantantium, kde se jako klavíristka podílí na projektu Adiemus – „Songs of Sanctuary“ od anglického skladatele Karla Jenkinse.
V roce 2005 se s tímto sborem zúčastnila soutěže v maďarské Pécsi.

Jan Tengler
kontrabas
Na kontrabas začal hrát v 15 letech a díky tomuto nástroji nasbíral řadu hráčských zkušeností. Byl žákem kontrabasisty ČF Pavla Nejtka. Hrál ve Folklórním souboru Špalíček, v komorním orchestru GJN a spolupracoval s Pražským studentským orchestrem.
S těmito soubory se účastnil několika soutěží (absolutní vítězství v soutěži studentských orchestrů Concerto Bohemia v roce 2001, ocenění „Suma cum laude“ na Europees Muziekfestival voor de Jeugd, Belgie v roce 2002).
Účastnil se koncertních zájezdů do mnoha evropských zemí, podílel se na natáčení několika CD pro český i zahraniční rozhlas a televizi.
Od roku 2002 studuje hru na kontrabas na Konzervatoři Jaroslava Ježka ve třídě profesora Jaromíra Honzáka. Pravidelně vystupuje na pražské jazzové scéně, na českých jazzových festivalech (Nymburský jazzyk, Slánské jazzové dny) a hraje s mnoha osobnostmi českého jazzu (Zdeňkem Fišerem, Jaroslavem Šindlerem, Vladimírem Žižkou, atd.)
V současné době je členem bigbandu „Big Chess Band Václava Kozla“ a kvartetu předního českého jazzového kytaristy a skladatele Romana Pokorného. Vyučuje hru na kontrabas v Základní umělecké škole „Štefánkova“ v Praze 5.
Se sborem Collegium Cantantium spolupracuje od roku 2005.

Marcel Jakubovie
perkuse
Přírodní bubeník, skladatel, zpěvák a herec. S kapelou Naboso vyhrál v devadesátých letech Portu a s rockovou kapelou Marvels natočil v roce 1996 debutové CD.
Své touhy po rytmu naplňuje při spolupráci s tělesem Collegium Cantantium, se kterým úspěšně vystoupil na mnoha tuzemských a zahraničních koncertech. Hudebně spolupracuje s folkovou písničkářkou Danou Houdkovou v rámci tria Stejná krev (www.stejnakrev.cz).
Marcel Jakubovie působí jako muzikálový zpěvák a herec v divadle Ta Fantastika v muzikálech Johanka z Arku (Archanděl Michael), Excalibur (rytíř Vortinger, Erec) a Láska je láska (Bobo, Amor). Je hercem Černého divadla v Karlově ulici, kde účinkuje ve hře Alenka v říši divů (Mág).

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>