Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

COLDPLAY

2008-06-03 17:40

Článek o kapele a ukázky najdete tady

22.9.2008 od 20hod
O2 Arena

VSTUPENKY VE VŠECH PRODEJNÍCH MÍSTECH SAZKA A.S., NEBO NA WEBOVÉM PORTÁLU WWW.SAZKATICKET.CZ  
Vstupenky se budou prodávat v pěti cenových kategorií. Cena vstupenek ke stání bude činit 1 290 Kč, ke stání u pódia pak 1 390 Kč.
Vstupenky k sezení budou podle svého umístění stát 1 100 Kč, 1 400 Kč a 1 475 Kč. 

special guest: ALBERT HAMMOND JR.  (KYTARISTA KAPELY THE STROKES)
_____________________________________________________________________________________________________________
COLDPLAY OZNAMUJÍ TERMÍNY EVROPSKÉHO TURNÉ „VIVA LA VIDA“
Několikanásobní držitelé ceny Grammy skupina Coldplay oznámili své evropské turné „Viva La Vida“, na kterém podpoří stejnojmennou novinku, jejíž vydání je plánováno na 12. června.

Turné je produkováno společností Live Nation a jeho evropská část odstartuje 1. září ve Francii.

Britská čtveřice Coldplay, která si svými skladbami podmanila celý svět, míří poprvé do České republiky. 

CHRIS MARTIN (zpěv, piano), JON BUCKLAND (kytara), WILL CHAMPION (bicí) a GUY BERRYMAN (basa) se narodili rodinám dělnického původu. Martin, nejstarší z pěti dětí, začal s hrou na piano coby dítě, později našel zalíbení v tvorbě Toma Waitse. Buckland pro změnu vyrostl v zázemí nakloněném kytarám Erica Claptone nebo Jimi Hendrixe. Scotland preferoval funk a indie rock a rozhodl se hrát na basu až poté, co mu tento post přenechal multi-instrumentalista Champion, který si zvolil bicí až po vstupu do kapely.
Tato parta kamarádů z Londýnské university se do hudebního světa poprvé přihlásila v roce 1998 s třískladbovým EP „Safety“ v nákladu několik set kusů. O dva roky později přispívají dalšími dvěma singly – „Brothers Abd Sisters“ a „Blue Room“. Do této chvíle se jejich příběh odvíjel stejně jako v případě jejich tisíců kolegů po celém světě. Zlom v jejich kariéře nastává vydáním singlu „Shiver“ a následně debutového alba „Parachutes“. Kapela vystupuje na festivalu Glasonbury a začíná být vnímána britským publikem. Celosvětově pak boduje baladickou skladbou „Yellow“, opatřenou melancholickým videoklipem. Album „Parachutes“ dosáhlo v několika zemích platinového prodeje a zároveň přineslo kapele první cenu Grammy. 
O dva roky později vydali Coldplay nahrávku „A Rush Of Blood To The Head“ (2002), která obsahuje dnes již notoricky známé skladby „The Scientist“, „Clocks“ nebo „In My Place“. Poslední dvě zmiňované skladby obdržely opět cenu Grammy.
Koncertní záznam „Live 2003“ zachycuje nejzajímavější okamžiky kapely na jejich turné. Koncem roku 2003 si Chris bere
za manželku herečku Gwyneth Paltrow, která mu na jaře následujícího roku porodila dceru Apple Blythe Alison Martin.
Otcovství však Martina nezastavilo v přípravách na nové album, které pod názvem „X&Y“ vyšlo v červnu roku 2005. Produkčně se na něm podílel Danton Supple (Morrissey, the Cure), jenž nahradil dlouhodobého spolupracovníka kapely Kena Nelsona.
Volba prvního singlu padla na skladbu „Speed Of Sound“. Té se vedlo dobře v nejrůznějších žebříčcích a se stejným úspěchem následovaly skladby „Fix You“, „Talk“ nebo „Hardest Part“. 
Letošní rok je v očekávání jejich nového alba. To vyjde 12. června u společnosti EMI, pod názvem „VIVA LA VIDA“. Dle slov Chrise Martina by nové album mělo být "rychlé, temné a těžké". Album produkoval Brian Eno a Markus Dravs. Jako první ochutnávku předložili Coldplay svým fanouškům skladbu "Violet Hill", kterou si během prvního týdne zdarma stáhlo okolo 2 miliónů fanoušků.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>