Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Cloned – Kašpar von Urbach

2008-06-12 22:47


Cloned – noise; Kašpar von Urbach – noise TIP NA PŮL CESTY!

Kašpar von Urbach – noise
-------------------------------------

Kašpar von Urbach
Na české alternativní scéně ojedinělá skupina kloubí industriální a rockové prvky. Tyto pomyslné roviny prolíná vysoká zátěž pocitů jimiž je produkce kapely naprosto prostoupená. Pražská čtveřice se na první pohled hlásí k odkazu Einstürzende Neubauten. Železné prvky používané především jako zdroj tření se snoubí se zvukem kláves. Rytmickou funkcí dominuje baskytara. Perkusivní nástroje se k ní spíš přidávají. Vypjatý, místy přidušený, zpěv a repetativní texty dávají vzpomenout na brněnské věrozvěsty E. Industriál. Kašpar von Urbach nespoléhá na hluk ani mystiku, místo toho staví tlumeně napjatou atmosféru se sugestivními náznaky civilizační poesie.

Těžištěm činnosti skupiny Kaspar von Urbach je - stručně řečeno - umanuté, svou povahou nepřirozené dobývání zvuku: jednak z předmětů, které k tomu nejsou primárně určeny, jednak z hudebních nástrojů, efektů a procesorů, které jsou rozbité, odložené, levné, podomácku vyrobené, opovrhované, nesprávně používané, nekvalitní atd. Významnými činiteli - a de facto neživými členy kapely - jsou nahodilé zpětné vazby, nechtěný šum a další nepřátelé hudebního procesu. Ačkoli KvU často hrají na rockových pódiích a společně s rockovými kapelami, jejich noise postupem času území rocku opustil. Nebrání se však nenadálým vpádům do odlehlejších oblastí, jako jsou střední proud, folk a country nebo mlčení.

kvu.wz.cz
-------------

KAVÁRNA, BAR A KULTURNÍ PROSTOR, JEHOŽ POSLÁNÍM JE INTEGROVAT SVĚT ZDRAVÝCH NEMOCNÝCH.
PŘIPRAVUJEME FESTIVALY, KONCERTY, VÝSTAVY, AKCE PRO DĚTI A MLÁDEŽ, POSKYTUJEME SOCIÁLNÍ A PRACOVNÍ REHABILITACI LIDEM, KTEŘÍ ONEMOCNĚLI DUŠEVNÍ CHOROBOU. KAVÁRNU PROVOZUJE SDRUŽENÍ GREEN DOORS.

Info a program: www.greendoors.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>