Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

CHUMBAWAMBA acoustic (uk) + support: BETTINA SCHELKER (ch)

2007-06-11 19:42

Akustický koncert známé britské anarchistické kapely

CHUMBAWAMBA (UK) - acoustic tour
Support: BETTINA SCHELKER (CH)
Praha, Lucerna Music Bar, Vodičkova 36

VSTUPENKY Ceny: CZK 330.00
Předprodej Ticketstream bude UKONČEN: 21/04/2008 17:00

Informace o akci:
Chumbawamba je opět zpátky s novým albem a živým vystoupením. Akustické kytary, akordeon a trumpeta, 5-partové harmonie a spousta radikálních názorů a postojů. Chumbawamba přichází vyzbrojena novým albem nazvaným ‘The Boy Bands Have Won’. Celý název je ve skutečnosti mnohem delší, ale nechte se prozatím překvapit.
Jejich nové album je sbírkou mnoha nápadů. Vyznačuje se prý jemným sarkastickým humorem. ‘The Boy Bands Have Won’ je Chumbawamba hrající si s kulturou, s myšlenkou recyklace naší vlastní kultury. Všichni jsme zaneseni množstvím “veteše”, hudební a historické a nejinak je tomu v umění, sportu, politice a ve spoustě jiných oblastí. A to vše máme k dispozici a můžeme s tím dle libosti dále nakládat.
www.chumba.com
--------------------------

Chumbawamba je anglická skupina kombinující jednoduchý R&R s anarchistickým punkem, folkem i popem. Kapela je výrazně levicově založená a je na ni znát, že vznikla v období hlubokého thatcherismu.
Při výběru členů kapely nerozhodovaly hudební dovednosti, ale vzájemné politické sympatie projevující se i ve společném odporu ke státnímu aparátu. Místo "skupina" by se v případě Chumbawamba dalo stějně výstižně použít slovo "komuna".
Chumbawamba vznikla v r. 1981 v Armley, poblíž Leedsu. 
V r. 1982 vydali 1. singl pod hlavičkou Skin Disease. Debutují v r. 1985 singlem Revolution. Posun od punku k popu je znát od alba "Slap!" (1990). Poté se mění ze sestavy (Alice Nutter, Alan Whalley, Frank Boff, vl. jm. Nigel Hutter, Louise Mary Watts, "Mave" Mavis Dillon, Billy McCoid) na současnou sestavu. Experiment se samply představuje album "Jesus H. Christ" (1990). Velký úspěch má album "Anarchy" (1994), s hity Give The Anarchist A Cigarette a Timebomb. V r. 1995 střídá Dillona další žena - J. Abbott. Dalším velkým hitem - Tubthumper - se prosazují v r. 1997.

Alby Readymades a Un, které vydali v novém tisíciletí, jsou údajně naprosto nepodobné předchozí produkci kapely, snad tím, že album Un bylo natáčeno na minidisk během jejich pobytu v Jižní Americe. Skutečně odlišným albem je deska A Singsong And A Scrap, která je netradičně akustická...

Více info na www.chumba.com

------------------------------------------

Švycarská aktivistka Bettina Schelker vystoupí jako support Chumbawamba v Lucerna Music Baru

21.dubna se v Lucerna Music Baru uskuteční koncert britské anarchistické kapely Chumbawamba. Předskakovat jim bude švýdarka Bettina Schelker. Ta má za sebou spletitou, ale úspěšnou minulost hudebnice, sportovkyně a politické aktivistky. Tato švýcarská zpěvačka začala vystupovat ve svých 15 letech. Mezitím se nejenže stala švýcarskou šampionkou v boxu (2004), ale také vyrazila na turné se světoznámými kapelami a slavila úspěchy i v dalších rolích, ať už jako zakladatelka vlastního labelu, zakladatelka soukromé hudební a sportovní školy, skladatelka, hudebnice nebo bojovnice za občanská práva.

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru za 300,- Kč + poplatky, na místě za 400,- Kč.

Start je ve 20:00.

Více info na:
www.myspace.com/bettinaschelker
www.foundagirl.com
www.chumba.com
www.myspace.com/acoustichumbawamba
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotion

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>