Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Česko-rakouská skupina BOO - come back !

2008-06-06 01:44

BOO
12.6.2008 19:30 Čtvrtek, Velký sál, Koncert
vstup - ceny: k stání - předprodej 110,- / v den konání akce 130,- Kč 
-------------------------------------------------------------------------------------------

Česko-rakouská skupina BOO obnovuje činnost  !

12.6.2008 zahrají Boo premiérový comebackový koncert v pražské Akropoli

Po dlouhé odmlce se na česká pódia vrací jedna z nejlepších hudebních formací alternativní scény skupina Boo. Ta ukončila činnost před pěti lety, kdy se členové skupiny rozhodli věnovat jiným aktivitám. Josef Ostřanský pracoval pro Charitu Česká republika na pozici manažera a posléze vedoucího pobočky na severním Kavkaze v Ingušsku a Čečensku. Christoph Pajer se přestěhoval z Vídně do Prahy, ale nadále hrál se skupinou Metamorphosis, Pavel Koudelka se stal bubeníkem Mńágy a Ždorp na plný úvazek a Andrea Konstankiewicz se usídlila ve Francii, odkud se do Česka občas vrací pouze na sporadické koncerty s Tara Fuki.

Skupina BOO vznikla roku 1998 ve virtuálním středu mezi Brnem a Vídní. Kytarista Josef Ostřanský (Dunaj, Rale, E) a bubeník Pavel Koudelka (Z kopce, Dunaj, Mňága a Žďorp) se spojili s rakouským zpěvákem a houslistou Christophem Pajerem ( Metemorphosis, Ground Lift) a violoncellistkou Andreou Konstankiewicz (Rale, Tara Fuki).

Rockové kvarteto absolvovalo řadu turné a vystoupeni v Čechách a v zahraničí (Německo, Rakousko, Francie, Rusko, Polsko).

Po přestávce se skupina Boo představuje s novým programem a v nové sestavě:
- Christoph Pajer – zpěv, kytara, baskytara, housle
- Josef Ostřanský – kytara, baskytara, zpěv
- René Baše– bicí, kytara, zpěv (působí mj. ve skupině Negero)

Úsporné nástrojové obsazení je hudebně plně využito. Nová tvorba se pohybuje od nejjemnějších akustických pasáží až po úderný extatický rock. Hudební vyznění umocňuje charismatická osobnost Christopha Pajera, který na pódiu čaruje svým expresivním zpěvem a ve svých svébytných textech reflektuje ty nejelementárnější otázky komunikace a lidských vztahů.

Premiérový koncert se uskuteční 12.6. v pražské Akropoli. Poté se Boo představí na několika festivalech (například Litoměřický kořen, Eurotrialog Mikulov). Klubové koncerty po Čechách a Moravě jsou přichystány na konec léta a podzim 2008, vydání nového CD se plánuje na přelom roku.

Discografie:
BOO 2000
LISTEN 2002

Extra hosté koncertu 12.6. v Akropoli: Martin Alačam (kytara) a Hearn Gadbois (perkuse)

Boo – premiéra comebacku, 12.6..2008 v 19.30, Praha, Akropolis

Web Boo: www.myspace.com/booreboot

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>