Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Carmen a Flamenco

2007-06-11 19:42

CARMEN A FLAMENCO

...komponovaný projekt operní pěvkyně Edity Adlerové a flamenkové tanečnice Jany Drdácké s živým doprovodem na španělské kytary.

...principem představení je propojení témat z opery G. Bizeta carmen s charakteristickým jihošpanělským tancem flamenco. Árie z opery jsou zachovány v původní podobě, zpívané školeným hlasem tradičním způsobem. Doprovod ke zpěvu je zaranžován pro dvě až tři španělské kytary, čímž se pojí myšlenka tématu s charakterem prostředí, kde se děj odehrává. Použity a zaranžovány jsou rovněž intermezza z opery.

...vstupy carmen jsou doplněny španělskými písněmi a prostřídány tancem flamenco a hrou na kastaněty, perkuse, popřípadě s doprovodem flamenkového zpěváka. Flamenkové styly palos jsou vybrány tak, aby dokreslovaly náladu árií – vášnivá párová soleá por bulerías, teskná petenera, folklórní sevillanas, rozverná a svádivá bulerías. Kostýmy, tradiční i moderní, podtrhují emotivitu jednotlivých scén. 


Účinkují: 

Edita Adlerová (mezzosoprano), Jana Drdácká (tanec, choreografie), eduard zubák (tanec), jaroslav novák (kytara, aranže), david holý (kytara), miroslav žára (kytara), michael cába (cajón), zdeněk žorna (zpěv), pavol križovenský (flétna)

Cena vstupenek 250,- / 150,- Kč. Na toto představení se vztahují výhody klubu přátel dnp.
(více také na www.flamencheco.cz nebo www.adlerova.cz)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>