Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Bu-shi-do Taiko Drummers

2007-09-28 19:38

Skupina, která díky svým opravdovým schopnostem dokáže prezentovat jak hudbu starého Eda (název Tokia do r. 1868), tak jazz, klasický rock, trance a mnoho dalších stylů. Odvázaná i jemná, naprosto originální “non-genre” hudba, to je hudba BU-SHI-DO.

První část
Klasické japonské pódium. Klasické skladby Cugaru šamisen jako Cugaru Džonkara buši apod. Wadaiko předvede ortodoxní zvuk ve stylu Sukeroku. Vystoupení v tradičním japonském kimonu a kalhotách hakama je specifickým stylem BU-SHI-DO.

Druhá část
Druhá část zcela kontrastuje s první – pódium v moderním stylu a atraktivní kostýmy. Skupina předvede velké množství originálních skladeb. Zejména z bubnu taiko je cítit vzrušující dynamika a rytmus, který publikum dokonale rozbouří.

Členové skupiny:
Motofudži Micumasa - ADŽO (taiko)
Mičiaki Širata (Cugaru šamisen)
Takajuki Hašiguči (taiko)
Kijomasa Hanahara (taiko)
Hidemasa Hanahara (taiko)
Júičiró Furusato (taiko)

MIČIAKI (Cugaru šamisen)
Narozen r. 1984 v městě Noboribecu v prefektuře Hokkaidó.
Hru na šamisen začal studovat, když mu bylo 9 let. V roce 2002 zvítězil v celojaponské soutěži Cugaru šamisen pořádanou ve městě Kanagi, a to ve všeobecné kategorii B mezi jednotlivci.
Svou koncertní činnost zahájil na rodném ostrově Hokkaidó a dnes spolupracuje s hráči na hudební nástroje nejrůznějších žánrů a s interprety z celého Japonska.
Pro svou hudební bohatost bývají velmi oceňovány jeho originální skladby, které spojuje téma příroda.

ADŽO (taiko)
Hru na wadaiko se začal učit už ve 3 letech a když mu bylo 9, stal se žákem v profesionální skupině “Óedo Sukeroku Taiko” v Tokiu. Poté, co se osamostatnil, stala se jeho domácí i zahraniční činnost velice rozmanitou; jako interpret, skladatel, choreograf a instruktor se objevuje na pódiích, v televizi i v časopisech. Ze zahraničních zemí již vystupoval v Itálii, v Rumunsku, na Ukrajině, v Kazachstánu, Uzbekistánu a v dalších zemích.

Takajuki Hašiguči (taiko)
V 9 letech jej ke hře na wadaiko přivedl jeho otec, sám hráč na wadaiko v Tokiu. V 15 letech stál na pódiu poprvé jako profesionál a aktivně vystupoval i při svém studiu na univerzitě. Náplň jeho činnosti je rozsáhlá; kromě školních představení, spolupráce s televizí a se zpěváky se věnuje výuce amatérů a také skladbě. Prosazuje se také jako rapper, trackmaker a vystupuje na klubových scénách. V jeho bubnování se odráží rozmanité hudební vlivy.

Kijomasa Hanahara (taiko)
Pochází z města Hikone v prefektuře Šiga a na taiko se začal učit hrát ve 13 letech, kdy vstoupil do skupiny „Hikone Kodžó Taiko“. V roce 2002 založil spolu s bratrem Hidemasou skupinu „Jú“. V roce 2003 odjel do Tokia, kde se stal členem „Taiko centre“. Kromě japonského wadaiko má také bohaté interpretační zkušenosti s tanečním okinawským stylem Eisá. Velice zručný je také v gymnastice a jako street dancer.

Júičiró Furusato (taiko)
Pochází z města Kawasaki v prefektuře Kanagawa. Bubnovat se začal učit ve 3. ročníku základní školy a v rodném Kawasaki byl členem skupiny “Kawasaki Taiko Nakama Hibiki”. Věnuje se také specifickému stylu rock sóran. Má za sebou četná vystoupení v zahraničí; po pozvání do Jižní Koreje následovalo turné “Japan Day”, které představovalo japonskou kulturu ve Švýcarsku, v Itálii a ve Španělsku.

Hidemasa Hanahara (taiko)
Narodil se v Hikone v prefektuře Šiga. Ve 13 letech se s bratrem Kijomasou začal učit bubnovat a stejně jako bratr byl členem skupiny „Hikone Kodžó Taiko“. V roce 2002 založil s bratrem skupinu „Jú“. Má za sebou mnoho vystoupení; vystupoval na školních festivalech v době univerzitních studií a účastnil se také představení bubnů při pietní události za oběti Velkého zemětřesení v oblasti Hanšin (zemětřesení v Kóbe, 1995).


Vstupné: sezení 350,- Kč / studenti + senioři + Archa.klub 245,- Kč / stání 200,- Kč

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>