Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

BÜLANZ ORGABAR (fr), INTERSTELLAR NIGHTMARE (de)

2008-12-15 22:46

BÜLANZ ORGABAR (Fra)
Organic experimental noise chaos.
http://www.myspace.com/blanzorgabar

Pařížské noisové trio Bülanz Ogabar, které vzniklo rozšířenšm dua U.N.D.O, po loňském červencovém vystoupení znovu naplní svým chaotickým noisem klub 007. Bülanz Orgabar kultivuji směsy hluků, navrstvení melodických odpadů, výbušných vokálů, roztříštěného rocku a free jazzu. Panika v podobě zvukových smrští a kolabsů přechází až do téměř
podezřele tichých momentů, aby je pak znovu nečekaně smetla překvapivými muzikantskými zvraty. Obecná nálada je spíše lyricko-tragická, ale zbýva zde prostor i pro humor. Dalo by se také říci, že hudba Bülanz Orgabar je hororovým soundtrackem s lehkou nadsázkou, neustálou absurdní vzpourou i dětskými historkami připomínajícimi strašáky. Ale stejně tak může být i mašinou, která pohlcuje a přežvykuje zvuky, aby je recyklovala a nakonec vyplivla zpátky do světa v podobě stlačené páry. Záleží to jen na Vás.
Toto všechno vychází z více či méně neočekávaných pohybů a gest. Nejde o vytváření hudební formy, spíše o vytesávání živých tvarů z masy chaosu, kterému i tak kapela zůstavá nadále věrná.
Lahůdka pro milovníky drsné, křehké i experimentální hudby připravená z navrstvených bicích, několika kytar, kláves, manipulovaných mikrofonů, diktafonů a mixážních pultů. Prostě BOrdel!

THE INTERSTELLAR NIGHTMARE (De)
noisy minimalist drum/bass/synth
http://www.myspace.com/interstellarnightmare

Interstellar Nightmare začali svou misi v roce 2004. Jejich první výprava skončila na metalové planetě. V průběhu své druhé expedice zaůtočili na progresivní galaxii, ale jejich vesmírná loď se poněkud odchýlila od této linie a vklouzla do noisovo-rockové mlhoviny.
V poslední době byla spatřena někde v asteroidní oblasti ambientu, free noisu a brutálně progresivní neznámé destinace...

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>