Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

BRICK - techno !

2008-02-23 18:08

BRICK
Hudební styl techno

Pátek 29. 2. 2008, Retro Music Hall
(Francouzská 4, Praha 2, www.retromusichall.cz)

DJS:
1st stage:
TOKY VS. BOSS (4 decks show),
Toky (antidandruff, standa.net, SK),
Boss (djboss.net, standa.net, SK),
Benco (djbenco.net, standa.net, SK),
Spyro (djspyro.com)

Vstup v předprodeji za 100kč včetně poplatků, na místě do 23:00 zdarma, poté 150 kč.
Předprodej vstupenek v síti TICKETSTREAM, cestovních kanceláří ČEDOK a FIRO TOUR a knihkupectvích KANZELSBERGER.

Brick –konečně pořádné techno v Retro Music Hall

V magický den přestupného roku tedy v pátek 29. 2. odstartuje v pražském klubu Retro Music Hall nová pravidelná noc Brick zaměřená na nefalšované techno. Jako headlineři vystoupí jedni z nejlepších slovenských djs Toky a Boss ve společné show na 4 gramofony. Doplní je další slovenský dj a to Benco a český Spyro.

Na základě vašich ohlasů jsme se rozhodli mezi pravidelné akce, které v Retru chystáme zařadit i noc zaměřenou na techno. Jako hlavní hosty jsme pozvali jedny z nejznámějších a nejoblíbenějších slovenských techno djs z agentury www.standa.net Tokyho a Bosse, kteří si pro vás připraví specialitku ve formě show na 4 gramofony! Oba dva zahrají jak společně tak i každý sám aby vám ukázali co v nich opravdu je. Dále vystoupí slovenský dj Benco také z agentury www.standa.net a český dj Spyro.

Kromě kvalitního techna se můžete těšit na oproti mnohým klubům opravdu velmi silný a čistý zvuk a světelnou show včetně laseru a projekcí.

Vstup v předprodeji za 100kč včetně poplatků, na místě do 23:00 zdarma, poté 150 kč.
Předprodej vstupenek v síti TICKETSTREAM, cestovních kanceláří ČEDOK a FIRO TOUR a knihkupectvích KANZELSBERGER nebo přímo v pokladně Retro Music Hall.

Oficiální after party všech akcí v Retro Music Hall v klubu Studio 54, Hybernská 38, Praha 1, www.studio54.cz.

------------------------------------------
Toky (Standa/Antidandruff, SK)

Bezpochyby nejznámější techno dj na Slovensku hraje již od roku 1992. Spolu s Tiborem a Dalem se postarali o rozšíření tohoto druhu taneční hudby u našich sousedů i u nás. Často hraje v Čechách, Rakousku, Maďarsku (Gazometer, MayDay, Obsession) i dalších zemích. Jeho technika double-beatů dokonale zahraná na třech gramofonech jsou nezapomenutelným a neopakovatelným zážitkem. Okolo roku 2000 začal s vlastní produkcí pod jménem Rumenige pro label Numb a Antidandruff. Po deseti letech práce na Slovensku asi sotva najdete klub, kde Toky ještě nehrál. A do svého portfolia přibírá stále další státy. Hrál např. v Holandsku, Španělsku, Rusku, Švýcarsku, Polsku, Maďarsku, Německu, Dánsku, Francii, Rakousku, Belgii, Litvě. Jeho loop použil na kompilaci "Closer to the edit" i Richie Hawtin. V roce 2004 společně s Loktibradem vydali EP "Petržalka" na berlínské značce Tresor. Momentálně hraje tvrdší a energické klubové techno.

BOSS /djboss.net Dalo Gate, Sk /

Jako další host přijal pozvání nespoutaný slovenský pařmen, Boss. Dj, producent a majitel labelu Dole-Gate, který stále neúnavně srší nápady a neustále vydává nové tracky. Jeho ostré porce techna se již objevily na Berlínském labelu Kne' Deep records, kde vydávají producenti jako Marco Carola, Marco Bailey, Rush, Umek, G-Force atd. Na Canadském labelu Stickman records přispěl remixem na EP Puffboye "Mind Bugs". Také Anglie nezůstala ušetřena Bossovou technomasáží, tentokrát to odnesl Rob Javis a jeho label Room tone rec. Jeho charismatická osobnost vyniká v osobitém projevu při mixingu, který společně s jeho zálibou v tvrdém, nekompromisním a svižném technu s lámanými beaty, z něho činí skutečného bosse jakéhokoliv večírku :) Zahraniční hraní:
Awakwnings www.awakenings.nl, Irsko, Anglie, Holandsko, Španělsko, Malta, Chorvatsko, Slovinsko, Rakousko, Bulharsko, Polsko, Maďarsko,CZ
Právě vychází:
DJ Boss - Atmolam ARMS 15 Dj Boss / Bas Mooy - Alliance VI Audio Assault 29 Dara Rolins - Disco love rmx D2 Discografie:

Releases: Parameter Jedna E.P. (12", EP) Kne' Deep 2000 Parameter Dva EP (12", EP) Kne' Deep 2001 Kombucha EP (12") Mechanisms Industries 2004 Mastership EP (12") Dole-Gate 2004 Duncan Idaho (12") Reverse Vinyl 2005 Fat Blunt Beats (12") Dole-Gate 2006 Offbeat EP (12") Planet Rhythm Records 2006 Bottle Treatment EP (12", EP) Dole-Gate 2007 Try This (12", Promo, W/Lbl) Planet Rhythm Records 2007 Remixes: Reconstructed (CDr, Enh) Iridium - DJ Boss Rmx MP3.com Mind Bugs (12") Pulse Width (DJ Boss R... Stickman Records 2001 Der Vorbote Der Apokalypse (12") In Your Face RMX Lifeform Recordings 2002 The Way Of The Drum(12") Rock Them (DJ Boss mix Lifeform Recordings 2002 Warez (12") Application II (DJ Bos... Decomplex Audio 2002 Rekursion (12") Zonentrommler (DJ Boss... Collapse Recordings 2003 Scheiss Nazis (12") Scheiss Nazis (DJ Boss... Schlagwerx 2003 Schranzwerk 9 (2xCD) Zonentrommler (DJ Boss... ZYX Music 2003 Olga+Jozef #09 (2x12") Untitled (DJ Boss Remix) Olga+Jozef 2004 Tracks Appear On: Reconstructed (CDr, Enh) Uvear MP3.com Essential Underground Vol. 02: Berlin / Chicago (2xCD) DJ-sets.com 2001 TechEx 001 (12") Streleny Vol TechEx 2001 Antidandruff 3.0 (12") Kopat Ako Koña Antidandruff 2002 Fylo 03 (12") Untitled Loop Fylo 2002 One - A Different Club (CD) Jahoda Aire Music 2002 TechEx 002 (12") Metodikum Massivum TechEx 2002 Untitled (12") Jahoda Palicavonzvreca 2002 World Wide Error E.P. (12") Yellow Day Klirfactor 2002 References (2xCD) Kopat Ako Kona Mainout 2003 Chicago - Berlin (Rush 003 Non-Stop-DJ-Mix) (CD) Kne' Deep 2004 Evergreens & Everblacks: A Standa DJ Mix (CD) Jahoda, Antidandruff 2004 Fine Audio DJ Mix Series Vol. 9 (CD) Kdkick Fine Audio Recordings 2005 Audio Assault 5 Years Anniversary Compilation (2xCD) Audio Assault 2007 Chapter Fourteen: Guerilla EP (12", EP) Cekuj Zmrde (Radial Re... ARMS 2007 Chapter Thirteen: Fatal Mission EP (12", EP) Skuter ARMS 2007 The Sixty EP (2x12") Novinka 2 Star Planet Rhythm Records 2007 Untitled (12") Cekuj Zmrde! Palicavonzvreca 2007 BENCO aka AHMED CARI / Standa, Clublab, Subclub- BA_SK /

První „dotyk“ s elektronickou hudbou měl ve věku 14 let. Jako jeden z mála slovenských djs okusil trpké začátky téměř od nuly, prošel si trnitou cestou a téměř celým vývojem taneční scény na Slovensku. V mnohých městech (Trnava, Nitra...) položil základný kámen taneční scény. Svéráznému ražení si cesty mu asi nejvíc pomohlo začlenění se do prvního z profi booking agentur na Slovensku – Subtech (dnes už Standa), kterému zůstal věrný od roku 1998 až dodnes. Další příčkou na dlouhém řebříku byla rezidentura v celosvětově respektovaném U-Clubu v Bratislavě. Kromě klubů a festivalů na celém území Slovenska (Boomerang, Doubledecker, Paradog, Pohoda, Bee Free, Globe Clubbing) a Čech (Orion Hall, Citadela, Apokalypsa, Mácháč, Hradhouse) se mu podařilo prezentovat se i v Rakousku, Maďarsku, Anglii či v dalekém Rusku. Byl rezidentem mnohých klubů – Archa (TT), Open House (BA), U-Club (BA), Reset (PE), Spojka (BA) či dokonce Sector (Brno_CZ).
Svoji impozantní techniku mixu (často z třech decks) ale hlavně hudbu šířil i jako misionář v čtyřech slovenských rádiích a stále ji nabízí pod značkou Clublab, s kterou to se svým kolegou Galagerem v roku 2000 dotáhli u svých českých sousedů na samotný vrchol s cenou Czech Dance Music Awards za nejlepší rozhlasovou relaci. Taktéž se mu ve stejném roce dostalo ocenění za druhé místo v anketě dj roku čtenářů web portálu Bajkonur.sk. Pomocnou hnací silou je i několikaroční spolupráce v kultovním bratislavském „vynilshopu“ Mekka (nově Records).
Jeho vlastní produkci pod nickem Ahmed Cari môžte lze najít zatím jen na CD formáte na kompilacích Boomerang vol.1 (1998) a Bee Free-Five Elements 2CD (2003), kterou celou sestavil (house&techno) a zmixoval její houseovou část. V roce 2006 a 2007 vyrobil i pár bootleg remixů, zatím jako „unreleased“. Vyzkoušel si i hraní ve dvojici se svým kamarádem Svetluxem, společně s nímž pak založil projekt Benelux DJs (2001) a probrázdili vody Čech, Moravy a Slovenska. I nadále drží krok se současným celosvětovým směrem elektronické hudby jako takové a ustavičně bojuje se svým egem, zda techno, anebo „hauz“. Aby se jeho větší náklonnost k techno stylu vyvážila, založil s dalším ze svých předních přátel projekt Benepop DJs, do kterého v současnosti postupně soustředí všechny síly. Momentálně je rezidentem v bratislavském Subclube se svojí akcí BenePop Grooves, na které už hostovali jména jako Jackmate, Todd Boddine, Sleeparchive či dokonce i Regis.
www.djbenco.net

Vstup v předprodeji za 100kč včetně poplatků, na místě do 23:00 zdarma, poté 150 kč.
Předprodej vstupenek v síti TICKETSTREAM, cestovních kanceláří ČEDOK a FIRO TOUR a knihkupectvích KANZELSBERGER nebo přímo v pokladně Retro Music Hall.

Oficiální after party všech akcí v Retro Music Hall v klubu Studio 54, Hybernská 38, Praha 1, www.studio54.cz.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>