Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

BOX WITH HOLES (Norsko/Belgie) – česká premiéra

2007-11-20 23:24

BOX WITH HOLES / KRABICE S DÍRAMI (Norsko/Belgie) – česká premiéra

2.12.2007 11:55 Neděle, Velký sál, Divadlo

Posledním představením podzimního cyklu Off Off v Paláci Akropolis bude multimediální představení norského performera Heineho R. Avdala s názvem Box with holes. V něm je vytvořen prostor pro intimní setkání každého diváka se sama sebou. V této performanci / instalaci je spojovacím článkem mezi tím, co člověk cítí či čeho se dotýká, a vlastními podobami těchto objektů, video.

ceny: K stání: 40,- Kč


Jak vidíme a prožíváme vztahy, které jsou zprostředkované technologií, jež vytváří stále větší počet kontaktů? Jaký následek má to, že něco cítíme a vidíme jen prostřednictvím jiného média? Posuzováno jak z intimního, tak z anonymního hlediska: pro naše smysly je to rušivá zkušenost. Pozornost diváka není namířena jen konvenčně směrem ven, ale pomocí technologie a krabice jsou smysly namířeny i směrem dovnitř. „Krabice s otvory“ je intimní a anonymní zkušenost, která je vnímána jako skutečná, ale která pomocí jiného média vypadá odlišně. Performanci navštěvuje jeden divák po druhém, přičemž se v žádné chvíli vzájemně nepotkávají.

Představení trvá 10–15 minut. od 12:00 do 20:00

Choreografie, video a performance: Heine R. Avdal
Účinkují: Heine R. Avdal a Ugo Dehae

Heine Røsdal Avdal studoval tanec, choreografi i a video na Kunsthøgskolen v Oslu a P.A.R.T.S. v Bruselu. Jako performer v Norsku spolupracoval s mnoha soubory. V letech 1997–2001 se připojil ke společnosti Meg Stuart Damaged Goods, kde spolupracoval s Gary Hilem a Ann Hamilton na projektech „Splayed Mind Out“ (Rozšířená mysl), „appetite“ a „Highway 101“. V roce 2000 Avdal zformoval duo CAST OFF SKIN (Odložená kůže) s Jukiko Šinozaki. Od roku 2002 tvoří spolu s Christopherem De Boeckem v rámci společného projektu DEEPBLUE. V letech 2002–2003 spolupracoval společně s Mette Edvardsen, Liv Hanne Haugen and Lawrencem Malstafem na performanci/ instalaci SAUNA IN EXILE. V letech 2004 a 2005 Avdal rozvíjel performance/instalace BOX WITH HOLES (Krabice s otvory) a IN_LINE (V řadě). V současné době s dalším projektem SOME NOTES ARE (Některé noty jsou) pobývá na residenčních pobytech a účastní se představení ve městech po celé Evropě, v Jokohamě, Pekingu a v javánské Yogyakartě.

Předprodej
Kavárna Paláce Akropolis,
Kubelíkova 27, Praha 3
(po-pá 10:00 – 24:00 h, so-ne 16:00 – 24:00 h, tel.: 296 330 913, 918)
a síť Ticketpro.
Rezervace vstupenek dVA@palacakropolis.cz.
Více na www.palacakropolis.cz, www.deepblue.be

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>