Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

BOW WAVE

2007-06-11 19:42

BOW WAVE - křest CD "Spotřebič"
21.12.2007 - 19:30 Pátek, Velký sál, Koncert
------------------------------------------------------------

Karlovarští BOW WAVE patří k "služebně" nejstarším hiphopovým kapelám. Zasvěcení je často přirovnávají k legendárním The Roots. Ať je to, jak chce, propojením elektroniky a klasických nástrojů se Bow Wave jednoznačně odlišují od ostatních tuzemských hiphopových projektů.

Karlovarská grupa Bow Wave vydává novou desku Spotřebič.
Deset let už uplynulo od doby, kdy se dala dohromady skupina karlovarských kluků kolem Jéni Smílka (Yehně) a začala si říkat Bow Wave. V té době hodně jamovali a zařadit tuhle skupinu do nějaké škatulky snad ani nešlo. Už v tehdy se vyznačovali slušnou hráčskou zručností a dema, která nahrávali byla na tu dobu velmi kvalitní. V roce 2001 se kapela potkala s dvěma MC's Emsou a Blayinem, kteří přinesli do kapely novou šťávu. Dohromady to fungovalo víc něž dobře a když kluci celé uskupení vyzkoušeli na živo i s DJem a nebylo co řešit, kapela byla komplet. Na jaře roku 2002 kluci natočili svoji prvotinu "Sami-z-dat", která vyvolala vlnu zájmu mezi kritiky i laiky. O dva roky později pak Bow Wave naskočili do studia a natočili regulérní album "EMIgrant", ze kterého vzešlo několik kultovních hitů, včetně songu "Pašerácká". Kapela tak potvrdila svůj potenciál a na letních festivalech si získala i koncertní ostruhy a samozřejmě fanoušky.

Od začátku roku 2007 Bow Wave průběžně pracovali ve studiu a teď na podzim přichází s čerstvým materiálem. Točilo se vždy, když byla nálada, a jak samotní členové dodávají, bez stresu z termínů ve studiu. Singl "Boreček" boduje už pár měsíců v rádiích a brzo se objeví i klip k této hitovce.

Ten točili osvědčení Imagine Vision na vyhlášené karlovarské burze. Spotřebič navíc zaujme i velmi netradičním bookletem je vidět, že si s ním Bow Wave hodně pohráli. S jistotou pobaví všechny, kteří jím budou listovat.

Nová deska nese název "Spotřebič" obsahuje jedenáct tracků, které dokazují, že karlovarský gang zraje. Oba MCs získali ve svém projevu větší jistotu a kapela šlape jako dobře namazaný stroj.

Kapelník Yehně k albu dodává "Novou desku jsme natočili a do nového materiálu už jsme moc nezasahovali, chtěli jsme tak zachovat co největší autentičnost živých vystoupení Bow Wave."

Bow Wave - Spotřebič  - vyšlo 21. 9. 2007.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>