Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Bobby Houda Band

2007-06-11 19:42

BOBBY HOUDA BAND

…představte si amerického hudebníka českého původu, jehož slovanská duše je naplněna bluesovou náladou, výbušností rocku a sentimentem moderní country. Tak by se zřejmě dala popsat hudba, kterou vám přináší zpěvák, kytarista a skladatel Joseph „Bobby" Houda.

Tento hudebník začal veřejně vystupovat na přelomu 60. Let a v té době patřil k nejosobitějším rhythm & bluesovým zpěvákům v Československu. V roce 1975 však byla slibná umělecká dráha této osobnosti ukončena proslulým rekvalifikačním procesem. A tak raději než přizpůsobit svůj styl „politickým realitám" doby, Bobby se rozhodl odejít do zahraničí.

Jeho první zastavení začalo v Beneluxu, kde se seznámil s legendárním americkým zpěvákem Arthurem Conley, a stal se jeho soulovým pokrevním bratrem. Po ročním působení v doprovodné kapele této R&B hvězdy, se Bobby rozhodl odejít do USA a tak přímou zdroje načerpat potřebné zkušenosti.

Během svého pobytu ve Spojených státech vystudoval na známé Berklee College Of Music a toto vzdělání mu umožnilo získat potřebný nadhled nad hudbou, kterou začal tvořit. Vzhledem k tomu, že svá „americká léta" také obohatil zkušenostmi na pódiích universitních klubů, Bobby dnes může nabídnout velice osobitou muziku ztvárněnou profesionální dokonalostí.

Po svém návratu do Čech se rozhodl navázat na přerušenou nitˇ a začal s kladně přijatými alby „Wanderer" a „Hlas básníků". V současné době uvádí na trh další CD nazvané -„Blue Mood", které se vyznačuje rozmanitostí hudebních stylů s jedním společným jmenovatelem - autorův osobitý projev. Přičteme-li k tomu tvrdé životní poznatky věčného tuláka, výsledkem by měl být neobvyklý hudební zážitek.

Bobby Houda a jeho symbióza slovanské melodiky s americkým bluesovým cítěním vytváří nový progresivní styl blues/rockové hudby.

VSTUP 100,-Kč

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>