Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Blue condition blues band

2007-06-11 19:42

BLUE CONDITION BLUES BAND (z Karlových Varů)

Hrají elektrifikovanou formu blues inspirovanou především chicagským stylem, který je společným zájmem všech členů kapely. V repertoáru skupiny lze proto slyšet především cover verze skladeb jejích oblíbenců /Muddy Waters, Willie Dixon, Jimmy Rogers/. Nejde však jen o pouhou interpretaci dle daných předloh, konečnou podobu skladeb si hudebníci dotvářejí sami, majíce tak možnost uplatnit letité muzikantské zkušenosti jednotlivých členů. Tyto zkušenosti byly zúročeny v sestavě, které nechybí potřebná hráčská jistota ani patřičné bluesové cítění, které nejlépe osloví posluchače v komornějším prostředí klubů. Kapela hraje v sestavě Karel Veselý /zpěv, harmonika/, Jiří Krombholz /kytara/, Lukáš Pánek /klávesy/, Jiří Homolka /basa/, Ivan Pelc /bicí/. V roce 2002 vyšlo Blue Condition 2CD album na novém českém agilním labelu Master Music.

BLUE CONDITION BLUES BAND
Praha, Blues Sklep
OMEZENÁ KAPACITA!, Liliová 10

Ceny: CZK 100.00

Informace o akci:
Skupina Blue Condition, která vznikla v roce 1997, od své premiéry pravidelně vystupuje v mnoha jazzových i rockových klubech (Blues sklep, Reduta apod.) a na jazzových festivalech (JazzFest Karlovy Vary, JazzJam Cheb, Slánské jazzové dny, Blues Alive Šumperk).
Styl skupiny vychází z tzv. Chicagského blues (reprezentovaného např. Muddy Watersem, Willie Dixonem nebo Jimmy Rodgersem), které je oproti blues z amerického jihu rychlejší a agresivnější. V poslední době rozšířila kapela repertoár i o jazzové standardy, které hraje se svým rockovým drajvem.

www.volny.cz/blue.condition

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>