Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Nejzdravější potraviny nakoupíte na Biojarmarku

2007-09-12 14:25

14. ročník Biojarmarku se koná v pátek a v sobotu v Toulcově dvoře. Své produkty tu nabídne více než třicet českých certifikovaných ekofarem, podléhajících přísné státní kontrole. Vedle stánků se zeleninou, šťávami, mošty, pečivem nebo biopálenkou, se můžete zapojit do soutěže hodnocení biosýrů. Děti si mohou vyzkoušet mlácení obilí, pečení placek a spousty her. Třeba hod biobramborou do biočuníka. Bjó, bjó, bjóóóóóó….
 
Označení bio a eko si ekologičtí zemědělci a obchodníci s biopotravinami úzkostlivě střeží. Standardy pro jejich udělení jsou mimořádně přísné a jejich udržení i nákladné. Potravinové řetězce se na stále oblíbenějších biopotravinách často přiživují. Týká se to i firmy Danone a Yoplait, které značku bio tisknou na jogurty, které státem udělovaný certifikát nikdy neměly. Na Toulcově dvoře by se asi se zlou potázaly.  
 
Jarmark začíná oficiálně v pátek ve dvě hodiny odpoledne. Kromě stánků s potravinami tu najdete i prodejce ekologické kosmetiky, oblečení, keramiky nebo proutěných produktů. Páteční večer ukončí v 18.30 cimbálové muzika.
 
V sobotu se prodej zahajuje už v 10.00. Během dne pak na jarmarku vystoupí harmonikáři, dudáci a několik lidových souborů. Den vyvrcholí dožínkovou slavností ve 14.30, kdy do Toulcova dvora vjede žebřiňák s pražskou chasou, aby předal místnímu hospodáři věnec, coby symbol letošní úrody.
 
Zpestřením biojarmarku budou páteční ochutnávky ekologických sýrů. Při nezávislých chuťových testech biopotraviny vždycky vítězily nad konvenčními produky. K častým klientům ekozemědělců také patří nejlepší restaurace.
 
Pro děti je připravena více než desítka dílniček, kde si mohou vyzkoušet zadělávání těsta, pečení nebo výrobu různých rukodělných předmětů (panenky ze slámy, ozdůbky ze zrnek,
pentlovačka, aj.). Program končí v 18.00.
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>