Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

BENGAS

2007-06-11 19:42

BENGAS /CZ

Po úspěšné tour po Spojených státech se do Čech vrací skvělá kapela BENGAS. Repertoár kapely zahrnuje východniarské častušky, čardáše, písně Rómů Ruska i Maďarska, balkánský folklór, rytmy Arábie a Španělska a s tím dohromady původní repertoár. To všechno hrají a zpívají Bengas v rómštině. Nástrojové obsazení Bengas se sestává ze čtyř španělských poloakustických kytar, baskytary a sestavy perkusních nástrojů. 

www.bengas.net
------------------------

- Romská skupina BENGAS vznikla na podzim roku 2001 v Praze. Její členové se znali a hráli spolu už od základní školy, během devadesátých let se ale různě scházeli a rozcházeli a dohromady je dal až festival v Lysé nad Labem v roce 2000. Tam si po delší době společně zahráli a od té doby vystupují pod jménem Bengas.
- Nástrojové obsazení kapely tvoří tři španělské poloakustické kytary, baskytara a sestava perkusních nástrojů. Skupina vystupuje v téměř stejném složení již rok a půl.
- Jejími členy jsou Milan Migel Horvát (ak. kytara, zpěv), Milan Bingač Demeter (ak. kytara a zpěv), František Fery Červeňák (ak. kytara a zpěv), Martin Sivák (baskytara a zpěv) a Šíša (perkuse).
- Repertoár zahrnuje východňárské častušky, čardáše, písně Rómů Ruska i Maďarska, balkánský folklór, rytmy Arábie a Španělska a původní repertoár. Podle slov jejích členů, je kapela žánrově nezařaditelná, hrají prý trochu rock, trochu jazz a trochu funky.
- Od nástupu na romskou hudební scénu provází Bengas jeden úspěch za druhým. Podařilo se jim nadchnout neromskou veřejnost pro romskou hudbu a předskakováním koncertu Gipsy Kings si vysloužili všeobecný respekt. Skupina má za sebou mnoho koncertů a festivalů v Čechách a na Moravě a také koncerty pořádané v rámci České sezóny 2002 ve Francii či Mezinárodní romský festival v Helsinkách.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>