Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

BENEDIKTA – world vision

2007-06-11 19:42

Vystoupení skupiny BENEDIKTA

Benedikta - www.benedikta.cz

Volné sdružení lidových písní a tanců Benedikta – jak je kdosi vcelku vtipně nazval - vzešlo před mnoha lety z popudu sesterské dvojice Michaely a Petry Váňových. Postupem času dívky přicházely na to, že by nebylo marné ve svém hudebním snažení využít etnického odkazu kraje svých rodičů (Podkarpatská Rus). Někdy okolo r. 2000, po dílčích úspěších v podobě „zahradního“ Krtečka, nejvyšších ocenění ze soutěžních festivalů Mohelnický dostavník a Dolní Lomné a také vyhlášení Benedikty v časopisu Folk&Country objevem roku, vyšlo první CD Sejdeme se v Dolly a také několik TV pořadů, např. Sešli se nebo Na Kloboučku.

Po dalších personálních změnách se ustálilo složení kapely a hlavně – postupně se měnil sound od jazz-rock-folklórního až k eklektické a energií nadupané směsici folklóru, jazzu, funky, rocku a punku. Rovněž tak se změnily písně – k úpravám lidovek se úspěšně přidala tvorba autorská, v současném repertoáru tvoří tak polovinu. Tato změna způsobila, že doménou Benedikty přestaly být akce a festivaly folkové a přibyly k nim festivaly world music a rockové – Colours of Ostrava, Rock for People či Sázava fest a také pozvánky k předskakování takových kapel, jako finská Värttinä, Čechomor či Divokej Bill. Kromě domovské Moravy a Čech hraje Benedikta často na Slovensku a v Polsku.

Benedikta vydala svá druhé CD Punky dumky u vydavatelství Indies, vystoupila v charitativním projektu České televize Noc na Pernštejně, natáčí svůj první videoklip a chystá se na hraní v Německu, na Ukrajině a také samozřejmě doma v Česku.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>