Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

BATTLEFIELD BAND (SKOTSKO) + CZELTIC

2008-04-03 21:10

BATTLEFIELD BAND (SKOTSKO) + CZELTIC
Praha, Lucerna Music Bar, Vodičkova 36 

VSTUPENKY Ceny: CZK 275.00
Předprodej Ticketstream bude UKONČEN: 28/04/2008 17:00 

BATTLEFIELD BAND
www.battlefieldband.co.uk

CZELTIC
www.geocities.com/czeltic

-------------------------------------

Světová hvězda skotské hudby, skupina Battlefied Band, o níž renomovaný hudební časopis Billboard Magazine napsal:"„To, co světoznámá irská skupina Chieftains udělala pro irskou hudbu, to dělá Battlefield Band pro hudbu skotskou“, vystoupí 28. dubna 2008 v Lucerna music baru !

Jedna z nejslavnějších skotských hudebních skupin na světě, skupina, která jako první propojila tradiční skotskou hudbu s moderními vlivy – Battlefield Band. Výteční hudebníci, inspirováni bohatou tradicí keltské hudby a současnou skotskou kulturní scénou, kteří se nenechávají svazovat tradičními konvencemi či módou diktovanou hudebním průmyslem a kteří předvádějí posluchačům směs starých písní a skladeb „oděných“ do moderního hávu a hraných jak na tradiční nástroje (skotské dudy, housle, flétny), tak i nástroje moderní (syntetizátor, kytara), se za dobu své existence stali vůdčí silou v propagaci tradiční skotské hudby.

Skupina Battlefield Band založená čtyřmi spolužáky v roce 1969 a pojmenovaná podle předměstí Glasgow, brázdí světová pódia po téměř čtyři desítky let se svým moderním pojetím tradiční skotské hudby, které bourá bariéry oddělující tradiční a moderní hudbu a ukazuje nové cesty, jimiž se může tradiční hudba ubírat. Stali se tak vzorem mnoha dalším slavným skupinám, které stejně jako Battlefield Band ukazují, jak lze tradiční hudbu přiblížit i modernímu posluchači.
Za léta existence skupina prošla mnoha personálními změnami a vystřídalo se v ní nemálo hudebníků, z nichž většina patří k tomu nejlepšímu, co skotská hudební scéna nabízí. V současné době skupinu Battlefield Band tvoří:

Alan Reid (klávesy, kytara, zpěv). Zakládající člen skupiny, který tvoří většinu repertoáru skupiny, často na aktuální skotská témata. Alan Reid je jedním z prvních skotských hudebníků, který začal s propojováním tradiční skotské hudby a moderní hudby, a jako jeden z prvních i začal využívat klávesy, syntenzátory a moderní techniku v tradiční skotské hudbě a stal se tak inspirací, která ovlivnila celou generaci keltských skupin hledající nové cesty pro tradiční keltskou hudbu.

Alasdair White (housle, whistle, banjo, bouzouki, skotské dudy a malé skotské dudy, bodhran). Pochází z jednoho z center keltsky hovořící části Skotska, z ostrova Lewis ve Vnějších Hebridách. Již ve třinácti letech získal první významnější ocenění za hru na housle (deník Scotsman jej tehdy oslavoval slovy: „Třináctiletý maestro tradičního způsobu hry na skotské housle, jehož mistrovské podání strathspey a reelů vůbec neodpovídá jeho mládí“) a dnes patří mezi nejvýznamnější skotské houslisty mladé generace.

Mike Katz (skotské dudy, malé skotské dudy, whistle, kytara). Bezchybný a mnoha cenami ověnčený hráč na skotské dudy, jehož příchod do skupiny v roce 1997 velmi výrazně ovlivnilo následný zvuk skupiny. Mike Katz pochází z Los Angeles ve Spojených státech a se hrou na skotské dudy začal již v 10 letech. Do Skotska přišel v 90. letech, aby studoval na edinburghské univerzitě. Současně začal vystupovat i z mnoha hudebními skupinami, z nichž mezi nejvýznamnější patří například Scottish Gas Pipe Band či slavná skupina Ceolbeg, která stejně jako Battlefield Band propojuje tradiční skotskou hudbu s moderními vlivy a se kterou natočil i několik velmi úspěšných alb.

Sean O´Donnell (zpěv, kytara). Sean se narodil v Derry, v Severním Irsku, kde se již od mládí stal velmi vyhledávaným a uznávaným hráčem na kytaru a zpěvákem. Hraje nicméně ještě na baskytaru, bouzouki a citeru. Do Skotska se přistěhoval v roce 1996 a velmi rychle se zapojil do skotské hudební scény. Hrál s takovými významnými skupinami, jako ve Skotsku usazená irská skupina Bionic či slavné skotské skupiny Deaf Shepherd či Daimh.

CZELTIC  - skotská tradiční hudba v 21. století (včetně skotských dud)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>