Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ART PRAGUE 2012 – XI. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO VELETRHU SOUČASNÉHO UMĚNÍ

2012-03-05 20:43

20. března 2012 – v 18 hodin slavnostní vernisáž v Mánesu (pouze na pozvánky)
21. – 24. března 2012 – otevřeno 11 – 19 h
25. března – otevřeno 11 – 18 h
(čtvrtek 22. března NOCTURNO do 21 h)Výstavní síň Mánes, Praha 1, Masarykovo nábř. 250

www.artprague.cz

Vstupné Kč 90,-, snížené 50,- Kč.
Katalog CZK 120,-

Již pojedenácté se bude v pražském Mánesu ve dnech 21. – 25. března 2012 konat veletrh současného umění ART PRAGUE. Základní osou přehlídky zůstávají pravidelní účastníci veletrhu z České republiky, Nizozemí, Německa, Taiwanu a Francie – např. Galerie Bleibtreu, Millennium, The Chemistry Gallery, Navrátil, Art Traffic, Vltavín, Peron, Gambit a další. Kromě děl ověřených jmen jakými jsou např. Sýkora, Kolář, Malich, Pacovská, Grygar, Šimotová, Rittstein, Bláha, Načeradský, Róna aj. zde budou hojně prezentována rovněž díla střední a nejmladší generace. Letošní novinkou je rozsáhlá sekce věnovaná dětským i dospělým návštěvníkům – BIG TOYS české sochařky Alexandry Koláčkové, která se věnuje převážně tvorbě velkoformátových keramických plastik.

ART PRAGUE pokračuje v rozšíření kurátorských projektů zaměřených na umění nastupující generace a studentů odborných škol, na kterých spolupracují mladí teoretici umění. Značná část je věnována plastice, novým  médiím a street artu.
Zvláštní expozice ŠKOLA PROF. KARLA NEPRAŠE připomene jeho dvě výročí – nedožité 80tiny a 10 let od úmrtí . Svá díla představí čtyři Neprašovi žáci, absolventi sochařského ateliéru KN na AVU  - Martina Hozová, Markéta Korečková, Karel Bartáček a Ján Macko.

Dalším projektem je participace skupiny PodeBal ve složení Michal Šiml, Petr Motyčka a Antonín Kopp a jejich hosté – Darina Alster, Lukáš Houdek a další. Tito umělci uvedou svůj nový projekt pod titulem IDENTIKIT, zabývající se identitou, kterým se řadí do volného proudu queer umění.

Letošní novinkou je rozsáhlá sekce věnovaná dětským i dospělým návštěvníkům - BIG TOYS české sochařky Alexandry Koláčkové, která se věnuje převážně tvorbě velkoformátových keramických plastik. Malí i mladí adepti výtvarného umění budou mít  možnost vyzkoušet si techniku modelování za asistence Mgr Alexandry Koláčkové a dalších lektorů.

V průběhu ART PRAGUE se budou konat setkání s autory, speciální komentované prohlídky, dne 22. 3. 2012 proběhne oblíbené NOCTURNO, kdy jsou výstavní prostory veřejnosti přístupné až do 21 hodin.

Během tiskové konference bude představen detailní program veletrhu, katalog ART PRAGUE a účastníci budou pozváni na slavnostní zahájení v Mánesu.


Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>