Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ARAKAIN - SPACE TOUR 2009 - křest CD

2007-10-02 17:04

23.4.2009 od 20hod
Retro Music Hall, Francouzská 4, Praha 2

Arakain křtí novou desku: kmotrem bude Ozzák

Nejúspěšnější česká metalová kapela Arakain vydala koncem března novinkové album Restart, se kterým vyrazila na téměř dvouměsíční turné po České republice i Slovensku. Mílovými kroky se blíží křest CD Restart, který proběhne ve čtvrtek 23. dubna v pražském klubu Retro Music Hall. Exkluzivním hostem a kmotrem desky nemůže být nikdo jiný než v současné době nejpopulárnější a nejznámější český metalista z úspěšného nováckého sitcomu Comeback – Ozzák.

Fanoušky Arakainu v den křtu rozehřejí dvě předkapely – hardrockoví harcovníci Empire, kteří provází Arakain na všech zastávkách jarního turné, a talentovaná progressive rocková formace Venefica.

CD Restart, které do českého hudebního éteru vstoupilo singlem Paganini, jenž se od samého začátku drží na prvních příčkách hitparád rockových rádií, není jedinou novinkou, kterou skupina Arakain letos na jaře vypustila do světa. Pro své fanoušky založila oficiální fanclub, do kterého je možné se hlásit přes webové stránky kapely www.arakain.eu. Fanclub nabízí řadu zajímavostí, fotky i videa ze zákulisí, speciální akce, koncerty i zboží v limitovaných edicích.

Pražská skupina Arakain se na české scéně pohybuje už 27 let. Za tu dobu prodala na 750 tisíc desek. Na kontě má tři Zlaté desky za prodej CD, Multiplatinovou desku za prodej DVD Arakain XXV Eden a Zlatou Videonahrávku za Arakain 15. V roce 2000 získala cenu České hudební akademie a také Anděla. Skupina odehrála více než 1 600 koncertů v tuzemsku i zahraničí, které navštívily více než 3 miliony fanoušků.

Skupina Arakain vznikla v roce 1982. Její zakladatel a původní zpěvák Aleš Brichta kapelu opustil v roce 2002. V roli frontmana ho vystřídal Petr Kolář. Na jeho místo po odchodu na sólovou dráhu přišel Honza Toužimský, který se v kapele stará také o zvuk a produkci desky a o klipy. Současnou pevnou sestavu Arakainu dále tvoří kytaristé Jiří Urban a Miroslav Mach, baskytarista Zdeněk Kub a bubeník Lukáš „Doxa“ Doksanský.

Více informací: www.arakain.eu

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>