Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Fotoreport z aquaparku Čestlice

2010-06-11 11:29

Pražákům je hej: mamutí vodní zábavní centrum v Čestlicích mají otevřeno sedm dní v týdnu.  Kromě bazénů, fontán, vířivek a vodních proudů, které vás budou unášet napříč celým aquaparkem, nabízejí i přes deset druhů saun a dalších lázeňských příjemností. Přinášíme z aquaparku exkluzivní fotoreportáž.

Na vodní centrum, jehož náklady se vyšplhaly na 4,6 miliard se čekalo více než sedm let, ale nakonec se Pražané dočkali. Původní projekt byl navíc rozšířen o výstavbu hotelu a velké fitnescentrum, které dnes tvoří součást vstupního pavilonu. Podle hlavního investora Romana Štěrby jde o největší vodní aquacentrum v Evropě.  Jednotlivé paláce se zaměřují na různé věkové skupiny.
 
Pro nejmenší je určen palác vln s umělým vlnobitím. „Přes den budou vlny menší a večer, kdy tu už nebude tolik malých dětí, se vlnobití zesíli,“ upřesňuje Štěrba. Palác dobrodružství „je ideální místo pro teenagery. Máme tu pro ně například tobogan dlouhý 140 metrů.“ Zatímco ratolesti budou dovádět, mohou se rodiče oddávat odpočinku ve třetím bazénovém komplexu, kde jsou připraveny vířivky, menší bazén a množství polohovatelných lůžek.
 
Asi největší komfort nabízí místní saunování. Různé druhy lázní a saun jsou nasyceny vůní bylinek a léčivých solí a liší se mezi sebou teplotou i vlhkostí vzduchu. Návrháři se inspirovali v ruských baňách, římských lázních, ale nechybí samozřejmě ani několik saun finských. K tomu připočtěte množství odpočíváren rozesetých ve vodě i na souši, občerstvení, velké fitnesscentrum a nabídku wellnes služeb od perličkových masáží po koupel v africkém mýdlovém bahně.
 
Rozsahu služeb odpovídá i cena. Přepočteno na hodinu, není 145 Kč (vedlejší sezóna) a 170 Kč (hlavní sezóna) ve všední den na jednoho dospělého zase tolik. Minimální sazba ve všední den se ale platí minimálně za dvě hodiny, tj. 260 Kč (vedlejší sezóna) a 320 Kč (hlavní sezóna). Méně se nedá. Za vstup do saunového světa si k cenám připočtěte 110 Kč.
 

Palác vln v plné kráse a ovšem i plném obsazení. Plánovaných milión návštěvníků za rok, odpovídá více než 2700 lidem na jeden den. Kapacita celého aquaparku omezená i počtem skříněk přitom činí 2100 návštěvníků. Lidé se sice během dne vystřídají, ale i tak tu asi bude husto jako před 30 lety v Balatonu


Loď pro malé piráty


V rozích jsou místy rozesety masážní vířivky


Designéři z firmy, která v Německu provozuje desítky podobných aquaparků se tu vyřádili. Možná to znáte ze zahrádky. Belík se po naplnění vodou překlopí...


Celý komplex je osázen exotickými květy. Ovšemže umělými


Tobogány široké a pohodlné i divoce zakroucené si užijí hlavně děti a pobertové. Když ovšem nebudou fronty.


Jeden z tobogánů končí v širokém trychtýři...


...ze kterého vypadnete zde, načež vás ztrhne proud unášející vás do další části aquaparku.


Umělá řeka vede zčásti i venku kolem slunících se slečen a pánů na trávnících.


Tady se asi bude relaxovat


Vedle relaxačního paláce je umístěna osm metrů hluboká vodní jáma, kde se budou zacvičovat adepti potápění.


Tady se budou rozpouštět myšlenky a těla. Po proutcích stéká solný roztok, uvolňující se během saunování do roztopených nosohltanů.


Jednotlivé sauny jsou rozmístěny kolem bazénku, kde můžete zchladnout a následně zmrznout.


Novináři fascinovaní umělým sněhem, který si můžete cpát do uší po opuštění finské sauny.


V komplexu Spa centrum si můžete chvíli odpočinout nebo si dát něco menšího na zub.


Před koupelí si můžete zacvičin na jednom z posilovacích či kondičních strojů. Ale pamatovat na sprchu...


U vchodu je k dispozici kadeřník, ale i řada dalších obchodů a služeb. Např. tu můžete koupit plavky nebo potápěčské vybavení.

 

turban

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>