Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ANTENA group: Easy tOlk

2007-09-30 00:14

ANTENA group: Easy tOlk
audiovizuální performance

Režie finálního tvaru: Petr "Krusha" Krušelnický

NO LANGUAGE BARRIER

Dominance a podřízenost - studie dvou principů ve vzájemném kontrastu.

Interdicsiplinární experiment koketující s live artem a synchronizovanou technologií skrze DMX, AV to AUDIO, DAD (data, analog, data). Arénovitý charakter a rozdělení prostoru na dvě scény vytváří efekt filmu. Dovoluje divákovi celou scénu obcházet a pozvolna sledovat paralelní děje naplněné estetikou krutosti, neschopnosti, bolestnosti komunikace a zvrácené sexuality.

Elektronický jazyk (zvuk) je v případě EASY tOlk přenos video "notáže", formou animace horizontálních přímek do stereo zvuku (video OUT > audio IN). Vzniká paleta frekvencí, která v určité kompozici může znít jako jazyk (který neexistuje).

Námět a idea: ANTENA group
Režie finálního tvaru: Petr "Krusha" Kruselnický
Performují: Halka Třesňáková a Zuzana Sýkorová
Kostýmy: Kateřina Housková, Valerie Bromová, ANTENA group
Audio/Video/Světelný Design: David Vrbík, ANTENA group
Produkce: Maria Cavina, Kristýna Kalivodová, ANTENA group / koprodukce: Experimentální prostor Roxy/NoD / projekt vznikl za finanční podpory MKČR


KRUSHA (Petr Krušelnický)
*1977
absolvoval taneční konzervatoř Duncan Centre, studoval u prof. Ctibora Turby. Byl členem souboru Divadla mimů Alfred ve dvoře a divadelní skupiny Grotest Maru (SRN). Podílel se na vzniku představení s Minem Tanakou (Sněhurka I.,II.), Ctiborem Turbou (např. Hanging Man), účastnil se projektu 3W Griftheater. Jako asistent režie a choreograf spolupracoval s Václavem Morávkem v Klicperově divadle v Hradci Králové a v divadle Drak s J. Kroftou. Vedle svých autorských projektů (Ko-Cour, Věc) je také spoluzakladatelem divadelní skupiny Antena (Zahrada, Ash). Je držitelem ceny Alfréda Radoka „Talent roku 1998"
V posledních letech tvořil v Berlíně, působí na alternativní scéně převážně jako performer, také se podílí na zvukových a vizuálních projektech spolu s mezinarodním seskupenim Salon Bruit. Od roku 2006 je členem Americké skupiny z New Yorku „Big Art Group“, se kterou v září 2006 zahájil sezonu v berlínském HAU - Hebbel am Ufer (dříve Hebbel Theater) s premierou Dead Set2. Následně reprizoval ve Francii v divadlech Scène Nationale de Chalons, Théàtre d'Angouleme a na Festivalu d'Automne & Maison des Arts Créteil Paris.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>