Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Alena Kučerová - Přehled, Grafika, plechy, objekty

2007-06-11 19:42

Článek o výstavě naleznete ZDE

Galerie hlavního města Prahy

Dům U Kamenné zvonu

28. 2. - 29. 4. 2007

Alena Kučerová. klasička české grafiky, je zároveň jednou z nejvýraznějších osobností českého umění druhé poloviny 20. století. Stála u zrodu jedné z poloh moderní české grafiky a svým specifickým výtvarným přístupem ji obohatila v šedesátých letech o zcela nový originální výraz. V současné době osobitým způsobem řeší problematiku objektu; práce z posledních let v podobě materiálových reliéfních desek jsou syntézou a zároveň novým zhodnocením všech dosavadních výtvarných postupů.

Reprezentativní kolekce v Domě U Kamenného zvonu představí stěžejní práce Aleny Kučerové ze všech období tvorby a v širokém záběru od konce padesátých let 20. století, spojených s okruhem skupiny UB 12, až do současnosti, kdy dosavadní grafickou tvorbu nahradily prostorové objekty - asambláže.

Výstava svým rozsahem navazuje na obdobný projekt, který Galerie hlavního města Prahy uspořádala Aleně Kučerové před šestnácti lety, v roce 1990.

Výstava je koncipovaná jako retrospektivní, je rozčleněná do jedenácti kapitol. Představují tvorbu autorky z hlediska jejích nejdůležitějších výtvarných aspektů, které přesvědčivě dokládají jejich originální a zároveň i experimentální povahu: S Morgensternem, Experimenty s plechem, Čárka, křivka, bod, Dialog s figurací, Ve vodě, Barva, Páskové (hudební) motivy, Moje krajina, Oslava existence, Fragment krajiny, Syntéza.

Výstavu připravují Marie Klimešová, autorka nedávno vydané monografie (Galerie Pecka, 2005) a Hana Larvová, která je autorkou první retrospektivy Aleny Kučerové (GHMP, 1990).

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>