Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Albert se bojí

2007-10-17 12:10

Podzim v divadle Alfred ve dvoře zahajují hned několika premiérami a my vám představíme krátce alespoň jednu z nich. Ve své nové roli se v ní objeví mim a všestranný improvizátor Vojtěch Švejda. Autorské představení „Albert se bojí“ připravil společně s tím, kterého mnozí počítají mezi mistry pohybového divadla, Jamesem Donlonem a všichni příznivci světa náznaků se tedy mají rozhodně na co těšit. Premiéra je 17.10., reprízy: 18.10., 19.10. a až do konce roku žádná další!  
Vojtěch Švejda ve svém vystoupení analyzuje téma strachu. Bere s sebou diváky do světa malého Alberta, jehož představivost mu připravuje mnohá úskalí. Zdánlivě banální situace se mění v dramatická dobrodružství a malý Albert svádí nejeden velký boj. Nástrahy mu však, jak by se snad dalo očekávat, neklade okolí, ale jeho vlastní bázlivost a rozjitřené prožívání. 
Kdo z vás si ještě dobře pamatuje na ty úzkostné a stísňující pocity, které vás spoutávaly na cestě do temného sklepa, kde jste v rychlosti a skoro poslepu naházeli do pytle pár kilo brambor, bude Vojtěchovým představením určitě nadšen. Dětský strach totiž může nabývat skutečně kosmických rozměrů a „možná se proto budou spolu s Albertem bát i diváci“ slibuje Vojtěch Švejda.
 
Představení je koncipováno jako sled jednotlivých scének z Albertova všedního dne. Vojtěch bravurně ztělesňuje nejrůznější Albertovy příhody, pocity a fantazie podporované četbou dobrodružných románů, takže vás jeho solitérní pohyb po jevišti během několika okamžiků vtáhne do děje. Jeho herecké kreace doprovází dvojice hudebníků Jiří Mráz a Martin Zpěvák, kteří pomocí hudebních nápadů Petra Wajsara vytvářejí atmosféru a významně podporují dynamičnost Vojtova výrazu. 
Žánrově se představení pohybuje od „dramatu všedního dne“ ke skutečnému hororu podbarvenému komediálními prvky. Na jeho konceptu spolupracoval Vojtěch, jak už bylo řečeno v úvodu, s Jamesem Donlonem, který se v Americe pantomimě, klaunérii a pohybovému divadlu věnuje už víc než třicet let. Co se týče Vojtěchových postupů, zůstává představení Albert se bojí v linii jeho předchozího Bliss (debut z roku 2002), ve kterém stejně jako teď důkladně prozkoumával vnitřní svět tak trochu ustrašeného a nejistého člověka.
kat

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>