Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Akropolis Live Music Awards

2007-09-27 23:25

AKROPOLIS LIVE MUSIC AWARDS - předání cen za nejlepší živé vystoupení roku 2006
18.10.2007 19:30 Čtvrtek, Velký sál, Koncert
živě vystoupí: BOW WAVE, SOIL, SPORTO, JAROMÍR 99 & THE BOMBERS
vstup: 100,- / 150,- Kč
-------------------------------

Akropolis Live Music Awards potřetí

Potřetí budou letos v říjnu vyhlášeny ceny Akropolis Live Music Awards, reflektující koncertní výkony na domácích klubových a festivalových pódiích. Během září rozhodne zhruba 150 porotců - hudebních profesionálů - dvoukolovým hlasovacím systémem o vítězích pěti žánrových kategorií a nejlepší hudební akci / koncertu roku. Třetí ročník ALMA pak vyvrcholí 18. října přímo v Paláci Akropolis slavnostním vyhlášením výsledků, spojených s předáním symbolických cen od výtvarníka Františka Zajíce.

Kategorie:
1. Nejlepší živě vystupující umělec: Rock & Pop
2. Nejlepší živě vystupující umělec: World Music (mj. reggae, latino, ska ...)
3. Nejlepší živě vystupující umělec: Hip Hop & R&B
4. Nejlepší živě vystupující umělec: Folk, Jazz, Blues
5. Nejlepší živě vystupující umělec: Electronic Music (dance, downtempo, laptop music, ambient ...)
6. Nejlepší hudební akce / koncert roku

Nominována může být:
1. Česká hudební skupina/interpret (členy skupiny mohou být i cizinci dlouhodobě žijící na území ČR), která v období 1. 9. 2006 — 31. 8. 2007 odehrála na území ČR alespoň 5 koncertů a naplňuje obsah vyhlášených žánrových kategorií.
2. Událost spojená s vystupováním hudebních skupin/interpretů (i zahraničních) např. festival či výjimečný koncert, který byl uspořádán v období 1. 9. 2006 — 31. 8. 2007 na území ČR. Toto ocenění spadá do kategorie nejlepší hudební akce / koncert roku, a je určeno především pořadatelům koncertů.

Pravidla:
* Pořadí nominovaných neovlivňuje výsledky nominačního kola.
* Každý člen poroty má právo zdržet se hlasování v kategorii, ve které se necítí být kompetentní hlasovat.
* Hlasovat v nominačním kole můžete pouze jednou, bez možnosti pozdější opravy dat.
* Pořadatelé si v rámci transparentnosti ankety vyhrazují právo na případné zveřejnění tipů jednotlivých porotců.
* Nominační kolo se uzavírá 10. 12. 2005.

Hlasování:
Hlasování proběhne ve dvou kolech. V prvním navrhne každý porotce dle vlastního uvážení 3 nominace každé kategorie. 5 nejčastěji uváděných nominací pak postoupí do druhého kola, v němž porota hlasuje již pouze o těchto nominovaných. Ocenění získává nominace s nejvyšším počtem hlasů.
--------------------------------------------------------------------------

Třetí ročník Akropolis Live Music Awards zná nominované

Stálice i zbrusu nová jména figurují na startovní čáře druhého kola cen Akropolis Live Music Awards, které během letošního podzimu pokračují svým třetím ročníkem, shrnujícím klubovou a festivalovou sezónu 2006/2007. Zatímco se už potřetí těší pozornosti zhruba stohlavé odborné poroty třeba Tata Bojs, Indy a Wich, Skyline nebo festival Colours of Ostrava, hned napoprvé svoji možnou účast v cenách ALMA proměnili v nominaci loni se po dlouhé pauze navrátivší WWW, jen zhruba rok a půl fungující Midi Lidi a dokonce i duo Sporto, které si svoji koncertní premiéru odbylo teprve v únoru 2007. Za pozornost stojí i příběh Trabandu: v druhém ročníku bral cenu v kategorii World Music, letos - po roční pauze, redukci sestavy a žánrovém kolečku zpět ke svým kořenům - figuruje mezi písničkáři.

Ale kdo všechno se tedy utká o přízeň porotců ve druhém kole? V kategorii "Nejlepší živě vystupující umělec: Rock & Pop" to budou skupiny Sunflower Caravan, Sunshine, Tata Bojs a Vypsaná Fixa, ve "World Music" se největší pozornosti dostalo Gipsy.cz, Sto zvířat, The Chancers a United Flavour. V "Hip-Hopu & R&B" se o prvenství utkají Bow Wave, Indy a Wich, PSH a už zmínění WWW, v kategorii "Folk, Jazz, Blues" se do druhého kola probojovali Xavier Baumaxa, Radůza, selFbrush a Traband a konečně škatulce "Electronic Music" letos vévodí jména Midi lidi, Moimir Papalescu and The Nihilists, Skyline a Sporto. Stejně jako v minulých dvou ročnících budou kromě kapel oceněni i tuzemští promotéři, a to prostřednictvím ceny za Nejlepší hudební akci / koncert roku. Tam postoupily festivaly Colours Of Ostrava, Rock For People a srpnové koncerty Nine Inch Nails a Sonic Youth.

Na rozuzlení, kdo z vyjmenovaných si letos odnese symbolické ceny od výtvarníka Františka Zajíce, je třeba si počkat na večer 18. října, kdy přímo v Paláci Akropolis vyvrcholí třetí ročník Akropolis Live Music Awards slavnostním večerem. Vedle vlastního ceremoniálu ani tentokrát nebudou chybět krátké koncertními bloky, v nichž se představí Bow Wave, Soil, největší překvapení třetích cen ALMA Sporto a zatím dobře utajený projekt tvůrců komiksu Alois Nebel Jaromír 99 & The Bombers.


Akropolis Live Music Awards 2006/2007 - nominace

Rock a pop
Sunflower Caravan
Sunshine
Tata Bojs
Vypsaná fiXa

World music
Gipsy.cz
Sto zvířat
The Chancers
United Flavour

Hip Hop & R&B
Bow Wave
Indy a Wich
PSH
WWW

Folk, jazz, blues
Baumaxa Xavier
Radůza
selFbrush
Traband

Electronic music
Midi lidi
Moimir Papalescu and The Nihilists
Skyline
Sporto

Koncert / akce roku
Colours of Ostrava
Nine Inch Nails
Rock For People
Sonic Youth

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>