Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Filmy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

... A BUDE HŮŘ

2008-01-23 16:42

Recenze a ukázky k filmu zde

...a bude hůř / ... it gonna get worse /

vstup 100,- Kč - DELTA
-------------------------------

ČR, 2006, 80 minut (celovečerní, hraný)

Režie Petr Nikolaev
Scénář Petr Nikolaev / Jan Pelc
Kamera Diviš Marek

Hrají: Karel Žídek , Filip Kaňkovský , Mirek Škultéty , Tereza Hofová , Radek Uhlíř , David Strnad , Michal Gulyáš , Michal Souček

V roce 2005 začal natáčet režisér Petr Nikolaev (Báječná léta pod psa, Kousek nebe) film podle stejnojmenné kultovní knihy Jana Pelce o životě a podmínkách undergroundu v normalizačním Československu A bude hůř (konkrétně novela Děti ráje). Petr Nikolaev tak navazuje na reflexi poměrů v totalitní společnosti, která si vytváří svá skrytá teritoria života, produkuje morální kompromisy a zavilé odpůrce, disidenty.

Styl a způsob vyprávění nedávno odezněné doby se však od zfilmování retro-románu Michaela Viewegha Báječná léta pod psa (1997) proměnil: „Báječná léta pro mě byla zakázkou. Ten projekt byl zafinancovaný a já jsem tu nabídku přijal, protože mi o té době umožnila vyprávět s humorem a odstupem, který byl pro mě vysvobozující. A bude hůř bylo naopak příležitostí vrátit se naplno k mému tehdejšímu existenčnímu pocitu intenzivně a bez kompromisů.

Domněle nezfilmovatelná kniha tak dostává svou filmovou podobu dvacet let od jejího vydání a přibližuje tak pomalu uvadající obraz vyšinutosti a perverzity totalitního režimu mladé generaci. Důkazem je i spolupráce řady studentů Filmové akademie na natáčení snímku.

Producentem filmu je Čestmír Kopecký, který se rozhodl rovněž pro netradiční způsob distribuce, příhodné pro celkovou disidentskou povahu snímku – společně se třemi kopiemi a doprovodnou kapelou A bude hůř budou objíždět republiku a promítat film v hospodách, klubech, festivalech.

Více o objednání projekce filmu čtěte zde

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>