Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Zombie walk

2008-03-07 17:30

Zombie Walk

sobota 17. května 2008, Praha (další informace budou upřesněny)
Více o zombie walku čtěte zde

Co je Zombie Walk?

Význam slova Zombiewalk se dá definovat nejlépe jako veřejné shromáždění lidí oblečených a nastylovaných jako oživlé mrtvoly – zombie. Tyto srazy většinou začínají na jednom místě (hřbitov, park), kde se účastníci sejdou a odtud pokračují pěšky přes centrum města a veřejná místa, aby byli pěkně vidět. Pokročilou, velmi realistickou technikou Zombiewalku je i takzvané „požírání obětí“, které spočívá v tom, že se část účastníků Zombiewalku nenamaskuje jako chodící mrtvola, ale oblékne se do normálních starších šatů. Tato „volavka“ (řádně označená nějakým poznávacím znamením) se pak vydá směrem k trase Zombiewalku, kde na něj zombie „zaútočí“, potrhají mu oblečení, pomalují obličej zeleným makeupem a postříkají ho umělou krví. Čerstvá zombie se pak připojí k davu a pokračuje spolu s ostatními hledat další oběti. Tento „vyšší level“ však vzhledem k nedostatku zkušeností necháme pro první ročník pražského Zombiewalku stranou. Berme to však jako závazek pro ročníky příští, pokud budou.Pravidla
Vzhledem k tomu, že během spontánních Zombie Walků došlo i k pár prohřeškům vůči zákonu a jednou dokonce k několika drobným zraněním, kdy se nervózní řidič pokoušel s autem procpat skrz dav, ustanovilo se několik obecných bezpečnostních pravidel Zombie Walku, které budou platné i pro Prahu.

Pravidla Zombie Walku
 
1) Všechny děti by se měly Zombie Walku účastnit pouze v doprovodu někoho dospělého.
2) Na této akci platí „pravidlo ducha“ – to znamená, že se nikdo nesmí dotýkat kohokoliv, kdo není součástí průvodu. Rovněž se nepokoušejte strašit nikoho, kdo o to evidentně nestojí. Pokud vidíte, že z vás někdo má doopravdy strach, prostě se otočte a odšourejte se na druhou stranu. Především se vyhýbejte konfliktním situacím!
3) Pokud průvod nepřechází silnici, držte se pokud možno na chodníku. Pokud přecházíte, je v pořádku na tu chvilku „vystoupit z role“ a přejít rychle. Však si vzpomeňte, co se stává v některých horrorech pomalým zombiím na silnici! Navíc je blokování dopravy trestné, čímž by se blokátoři vystavovali riziku konfrontace s policií. A to nechceme, že ne?
4) Žádné drogy.
5) Žádný alkohol.
6) Žádné zbraně.
7) Přísný zákaz výtržností, ničení veřejného (nebo soukromého) majetku, obtěžování, nebo jiných aktivit, které nejsou v souladu s právním řádem České republiky. Zombie Walk je akce, ze které bychom rádi udělali opakující se tradici, a tudíž potřebujeme zanechat pozitivní dojem - pamatujte, že nás média budou sledovat. Tak ať to stojí za to!
8) Tím je myšleno i nevystupování z role zombie – pokud to neohrožuje vás, nebo někoho jiného, snažte se nesmát, zbytečně nemluvit, nebo nechodit „normálně“.

Jak stvořit zombii?
 
Jak už bylo naznačeno, účastníci Zombie Walku jsou podporováni v „nevystupování ze své role“. Ta obsahuje kromě zombie kostýmu a líčení i typicky „zombie“ chování, kam patří například toporné šourání, volitelné slintání a komunikaci pouze prostřednictvím různého chrochtání, vrčení, sténání, a nezřetelného mumlání „brains“. Kolem „brains“ se mimochodem točí vášnivá debata, protože jedna část příznivců zombiewalku trvá na tom, že zombie nemají dostatečnou mozkovou kapacitu na to dát dohromady lidské slovo. Co se týká pražského Zombie Walku, rozhodli jsme se nediskriminovat ani jednu frakci, takže to necháme na vás.
 
Pro vytvoření věrohodného zombie charakteru je zapotřebí starého oblečení, které se může potrhat, uválet, nebo prostě uvést do stavu, v jakém jsou zombie většinou vídány. Více než vítané jsou i různé „pracovní uniformy“, které dodají davu pestrost – fantasii se meze nekladou. Daleko těžší je ovšem udělat uvěřitelný zombie makeup, a proto se podívejme na několik instruktážních videií, které vám mohou pomoci udělat si představu o tom, „jak stvořit zombii“.

Více na www.zombiewalk.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>