Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

SUNSHINE

2008-08-18 23:11

19.11.2008
live: SUNSHINE
Start 19:00
www.myspace.com/sunshinetrash
Sunshine pokřtili v Roxy už dvě alba. Jaké překvapení si však pro nás chystá tato táborská partička na další koncert v Roxy; to se nechme překvapit…
Předprodej 200 czk + poplatky / na místě 250czk
Uvádí Roxy promotion ve spolupráci s D Smack U Promotion

Ani nestačili zmizet a už se vracejí. Po úspěšné sérii intenzivních koncertů na loňských festivalech vydávají Sunshine 26. března nové album Dreamer.
Aktuální singl a klip Top! Top! The Radio! ( www.myspace.com/sunshinetrash) s nakažlivým komiksovým „Bang! Bang!“ refrénem má charakter vosy nachytané v pytlíku bonparů. Předznamenává pátou desku kapely s více jak desetiletým působením. Po éře spojené s táborskou hudební scénou a nezávislým labelem Day After se personálně ustálili v současné koncertně neporazitelné čtyřce - Kay (kytara, zpěv), Jiří (kytara), Amák (basa), Dan (bicí). Novinka Dreamer následuje Moonshower and Razorblades z roku 2005 a i když se mnohé mění ve stylu či náladě skladeb, nasazení a styl práce zůstává. Sunshine vždy fungovali s mezinárodním přesahem. Za svou existenci odehráli mnohá turné po Evropě a Spojených Státech - sólo i coby předskokani respektovaných jmen indie-scény At The Drive-In, …And You Will Know Us By The Trail Of Dead, The Faint nebo Alkaline Trio. Album Moonshower and Razorblades kompletně nahrávali v losangeleských studiích a Dreamer v úsilí jít přes hranice logicky pokračuje. Album se natáčelo nabité čtyři měsíce mezi Prahou, Londýnem a Los Angeles. K částečné spolupráci si znovu přizvali osvědčeného producenta Bernda Burgdorfa (mj. Pink, Green Day, Juliette and the Licks) a zjemňující vliv na finálním zvuku nahrávky sehrála i účast Jamese Cooka, frontmana britských elektro-rockových Nemo. James patří také do koncertní sestavy v Čechách dobře známých I AM X a Imogen Heap, která byla v tomto roce nominovaná na dvě ceny Grammy.
Dreamer je ten, kdo dostal vše co chtěl po zlém a teď si o to samé říká po dobrém. Po elektro-punkovém extempore uschovaném v nánosech kytarových ploch se Sunshine tentokrát rozhodli nic neskrývat. Ctít melodie, nebát se smyčců, kláves ani melancholie na hraně rozmlženého narkotického spánku à la The Cure. Mollové skladby jako You (In Your Head) nebo Black Painted Room se drolí s křehkostí růžových kvítků spálených v mikrovlnce. Dreamer je deska, která hraje z autorádia člověka, jenž tuší, že sněžení cestou způsobí lavinu, a tak si s sebou pro jistotu vzal fotografii západu slunce.
Turné spojené se křtem alba se ptá: „Who Will Raise The Rabbits?“ a startuje 11. dubna. Na koncertech vystoupí punk-garážoví Anyway* nebo DJs sestava The Fakes#.

Více informací: www.roxy.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>