Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Music Infinity 2008 - HELIOS

2008-08-18 13:52

Music Infinity 2008
HELIOS (USA, Type rec.) – křehké hudební snění


České publikum bude mít poprvé šanci slyšet naživo jednoho z nejosobitějších multiinstrumentalistů současné generace!
Talentovaný hudebník a skladatel Keith Kenniff představí 13. září naživo svůj elektroakustický projekt HELIOS v pražském Paláci Akropolis v rámci hudební série Music Infinity.
Keith Kenniff, aka HELIOS se zapsal do povědomí hudební veřejnosti především alby Unomia (2004), Eingva (2006) a také loňským minialbem Ayres, obě Type rec.

Keith, původem z Pennsylvanie, úspěšně zakončil v roce 2006 studia na prestižní Berkley univerzitě múzických umění v Bostonu. Během studií se také intenzivně věnoval skládání elektronické muziky a v roce 2004 již vydal své debutové album s názvem Unomia o pro IDM labe Merck a právem obsadilo prvenství mnoha indie hitparád. Poté začíná spolupracovat s přestižní anglickou značkou Type a v roce 2006 zde slaví další úspěch se svým druhým albovým počinem Eingya, který už nabídl velmi organické propojení ambientní elektroniky s akustickými nástroji jako klavir nebo kytara. O rok později navazuje neméně povedenym minialbem Ayres. na kterém poprvé zazněly i Keithovy křehké vokály. Nejen hudební fajnšmekři, ale i kritici Keitha přijali s otevřenou náručí. Jeho aranžmá klidných ambientních melodií, jemných elektronických prvků a meditační snovost skladeb nenásilně zhypnotizovaly nemálo náročných posluchačů takřka po celém světě.

Keith své hudební stopy zanechal také pod čistě klavírním počinem Goldmund a nebo pod pseudonymem Sono. Mnohé jeho nahrávky se též objevily např. ve filmu „Mr. Lonely“, „Manufactured Landscapes“, nebo i v jinglech na MTV či BBC, pro něž také skládal.HELIOS 13. září 2008 v 19:30 h, Palác AkropolisFotografie volně ke stažení:
http://ftp.palacakropolis.cz/propagace/08_09_13_HELIOS/

Další informace:
www.palacakropolis.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>