Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

20 let N.V.Ú. - výroční koncert

2007-06-11 19:42

N.V.Ú. + TOTÁLNÍ NASAZENÍ, TLESKAČ .... a mnoho dalších
So 20/10 2007 - start: 18:00
vstup: 200,-

-------------------------------------------------------------------------------------
N.V.Ú. - speciální výroční koncert legendy českého punkrocku! (1987-2007)

NVU
TOTÁLNÍ NASAZENÍ, TELESKAČ
So
20/10start: 18:00
vstup: 200,-
N.V.Ú.-speciální výroční koncert legendy českého punkrocku! (1987-2007) 
 
V sobotu 20.října se v Abatonu představí špička tuzemského punkrocku okořeněná legenárním TV SMITHEM z kapely kterou jistě není třeba představovat - THE ADVERTS (UK). Tento večer bude však patřit jiné, neméně legendární partičce N.V.Ú. - N.V.Ú. oslaví neuvěřitelné 20.výročí a bude to stát zato. Vystoupení N.V.Ú. - více než 90 minutový blok, kde zazní songy ze VŠECH etap kapely, která si svoji cestu šlape již od roku 1987... PUNKROCK ŽIJE DÁL a vy se můžete přesvědčit na vlastní oči v sobotu.

TV SMITH (UK) - Ex The Adverts, klasický punkrock z Anglie
Totální Nasazení
Tleskač
SPS
Znouzectnost
Zona A
Houba
Sputnik
Dj´s a mnoho dalších!
-------------------------------

N.V.Ú.

Historie skupiny sahá zpět až do roku 1987, kdy se dva kámoši kytarista Pafka "Korčagin" Doležal a Štěpán "Makeba" Málek, známý z notoricky proslulé skupiny Ježkovy zraky, rozhodli založit kapelu. Oba přibírají dívčí duo, bubeníka a baskytaristu a po několika změnách se nakonec vylupuje dodnes hrající punkband N.V.Ú. (Nepřichází v úvahu).

V následujícím roce 1988 skupina nahrává první demo nazvané "...že je magor", které obsahuje vedle úderných punkových vypalovaček jako například "Skinhead" nebo "Převrat" i písně s klávesami, značně poznamenané v té době letícím new wave.

Po revolučním Silvestru 1989 - 90 skupina přibírá dodnes působícího bubeníka Jyřýčka. Následující čtyři roky znamenají tvrdší odklon k punku, což přineslo i odchod ženského dua. Kapela nahrává další dvě demo kazety - v roce 1990 to bylo osmnácti skladbové demo "Obchází mě dokola" a v roce 1992 "Tak jsme došli...". Současně začali N.V.Ú. intenzivně vystupovat na nejrůznějších festivalech a v klubech, čímž se stávají stále více populární a získávají solidní fanouškovskou základnu doma i v zahraničí.

V roce 1994 přibírá band druhého kytaristu Jardu "Foxe" Lišku a už s jeho účastí skupina vydává novou desku u společnosti Black Point. Název je "14 dní" a vychází nejen jako MC, ale už i jako CD. Po několika personálních změnách na postu baskystaristy se sestava ustálila do konečné podoby:

Štěpán "Makeba" Málek - zpěv, harmonika, tamburína

Jirka "Jyřýček" Franc - bicí, zpěv

Jarda "Fox" Liška - basová kytara, zpěv

Pavel "Pafka" Doležal - kytara, zpěv

V roce 1996 natáčí kapela druhé CD, MC s názvem "...v noci je tma". Poté se intenzivně koncertuje po Čechách a zajíždí na koncerty i do Německa, Maďarska nebo Slovenska. N.V.Ú. vycházejí také na mnoha kompilacích v USA, Německu, Itálii, Polsku a samozřejmě také v České republice. Hrají po boku takových legend jako např. The Vibrators, Peter And Test Tube Babies, One Way System nebo The Stains.

V roce 1998 kapela natáčí další album "Čáry, máry, fuck", které bylo výtečně přijato kritikou a umístilo se na pátém místě TOP 25 časopisu Big Beng! Po dalším náročném roce (kapela vystoupila na 98 koncertech) N.V.Ú. vydávají zatím poslední desku nazvanou "Z řady". Následovala šňůra vystoupení spolu s kapelami jako Bad Preachers, Aurora, Loikaemia, Major Accident nebo Menace. Na podzim odchází z kapely baskytarista Fox a je nahrazen novým basákem Juniorem.

Do budoucna N.V.Ú. plánují vystoupit v Anglii, Švédsku a Belgii a v příštím roce se chystají vydat záznamy živých nahrávek a VHS kazetu s historií a některými koncerty.

Současnou sestavu tvoří:

Štěpán "Makeba" Málek - zpěv, harmonika, tamburína

Jirka "Jyřýček" Franc - bicí, zpěv

Lukáš "Junior" Havránek - basová kytara, zpěv

Pavel "Pafka" Doležal - kytara, zpěv

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>