Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

1+2 aneb Tři z Ostravy

2009-07-21 06:40

Učitel + žáci z ostravské pedagogické fakulty

Výstava obrazů Onřeje Vorla a jeho dvou žáků – Aleny Lipinové a Ivana Titora proběhne v Galerii La Femme v Bílkově ulici od 24. 7. do 13. 8. 2009.

 

Ondřej Vorel (*1953)
Působí jako vedoucí katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Je členem společnosti Karla Teige. Ve své malířské tvorbě vychází ze strukturální abstrakce, řeší vztahy mezi liniemi, strukturálními povrchy a vlastním obsahem díla. Mimo toho se také věnuje umělecké teorii a výtvarné pedagogice, spolupracuje na architektonických řešeních při exteriérové i interiérové tvorbě prostoru.

Alena Lipinová (*1960)
Působí jako pedagog výtvarné výchovy na Gymnáziu O. Havlové v Ostravě, v 80. letech se zabývala oděvní výtvarnou tvorbou. Má za sebou několik autorských společných výstav. Ve své tvorbě se věnuje převážně figurální malbě.

Ivan Titor (*1960)
Od roku 1992 vede ateliér malby na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Ve své výtvarné práci se věnuje technice olejomalby. Od roku 1984 uspořádal 13 samostatných výstav a zúčastnil se celé řady společených akcí v Čechách, Polsku, Rakousku, Španělsku a Slovensku. V letech 1992 – 1995 byl spoluorganizátorem výstav mladých výtvarníků, které proběhly jako trienále pod názvem “Dopětatřiceti”.

 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>